Aikštėje dar šiek tiek „pasiklydę“ „Baltrex“ regbininkai taiso klaidas ir vis gerina žaidimą

Lietuvos regbio federacijos „Sovli“ taurės varžybose dėl Didžiosios ir Mažosios taurių kovojo aštuonios Lietuvos komandos. Šį savaitgalį Marijampolėje įvyko pirmasis taurės etapas. Po jo paaiškėjo, kad dėl Didžiosios taurės balandžio mėnesį kovos dvi pajėgiausios Lietuvos komandos. Kaip savaitgalį vykusiose „Sovli“ taurės varžybose sekėsi „Baltrex-Šiauliai“ ir „Baltrex-Dubleriai“ komandoms, pakalbinome jų trenerius Žygimantą Radžių ir Audrių Stonį.

Pirmajame mače abi „Baltrex“ komandos rungtyniavo tarpusavyje. Rungtynes nesunkiai 80:0 laimėjo pirmoji „Baltrex“ komanda.

„Šiame turnyre komandai atstovavo jau kur kas daugiau pagrindinės sudėties žaidėjų, nei praėjusią savaitę draugiškose rungtynėse. Nors dar neurėjome penkių startinės sudėties žaidėjų, tačiau bendras komandos vaizdas jau buvo matomas. Taip pirmas toks rimtesnis turnyras po žiemos, todėl neišvengėme klaidų,  gynyba buvo tarsi plaukiojanti, aikštėje jaučiamas žaidėjų nesusikalbėjimas. Dublerių komanda pataupė pagrindinius žaidėjus, todėl pirmos rungtynės nebuvo labai sudėtingos“, – pasakojo pirmos komandos treneris Žygimantas Radžius.

„Pirmose rungtynėse į aikštę buvau išleidęs ir žaidimo laiko suteikiau visiems žaidėjams, kuriuos turėjome sudėtyje. Žaidėme su pirmąja mūsų klubo komanda, todėl lygis žymiai skyrėsi. Nusprendėme šiek tiek pataupyti pagrindinės sudėties žaidėjus kitoms rungtynėms, todėl turėjome progą išbandyti ir jaunus žaidėjus, ir naujus komandos narius. Jiems tokia patirtis labai reikalinga“, – apie pirmąjį mačą pasakojo „Dublerių“ treneris Audrius Stonys.

Antrasis „Baltrex-Dubleriai“ komandos mačas buvo kur kas atkaklesnis. Pirmame kėlinyje klaidų neišvengę jaunieji regbininkai susiėmė antroje mačo dalyje ir kibo į atlapus varžovams, tačiau pritrūko laiko pakovoti dėl pergalės. Varžovams pralaimėta 15:25.

„Problemos prasidėjo pirmame kėlinyje, kai šlubavo gynyba ir grumtynės. Prasileidome per daug taškų. O antrame kėlinyje galima sakyti, kad mums pritrūko laiko, nes kibome į atlapus varžovams. Pagerinome gynybą, padarėme pakeitimų grumtynėse. Jaunimo žaidimas tapo aštresnis ir agresyvesnis. Likau patenkintas tuo, kaip komanda atrodė antrame kėlinyje. Žaidėme su praėjusių metų Pirmos lygos čempionais ir pasirodėme solidžiai, tuo tarpu pernai buvome pralaimėję beviltiškai. Tai nuteikia optimistiškai prieš prasidedant čempionatams“, – teigė A.Stonys.

„Baltrex-Šiauliai“ komanda antrose rungtynėse susitiko su VRA-Tomosta komanda ir nugalėjo ją 20:5.

„Antrose rungtynėse pridarėme įvairių klaidelių, kurių neturėtų būti. Nesaugojom kamuolio, nepramušėm varžovų gynybos, tiesiog pamesdavom kamuolius. Vyrai buvo šiek tiek atsipalaidavę, bet manau, kad visa tai nesunkiai ištaisysime. Jau turime įsikalti į galvas, kad tai nebe draugiškos rungtynės, kad prasideda sezonas. Todėl jau turime dirbti, atnaujinti tarpusavio ryšį aikštėje. Kol kas žaidėjai pasiklydę stadiono erdvėse, bet prasidės treniruotės lauke ir mūsų žaidimas tik gerės“, – pasakojo Ž.Radžius.

Finale, kuris vyks balandžio mėnesį, dėl Didžiosios LRF „Sovli“ taurės susitiks „Baltrex-Šiauliai“ ir „Vairas-Kalvis-Jupoja“ komandos.

Taip pat skaitykite

REGBIO RUNGTYNIŲ APŽVALGOS IR PRANEŠIMAI

Ant smėlio visi lygūs – paplūdimio regbio čempionai paaiškės po paskutinio turo

Lietuvos paplūdimio regbio čempionato antrą turą laimėjus „Baltrex-Šiauliai“ komandai, bendroje įskaitoje tai leido jiems pakilti į antrą vietą. Pirmame ture „Baltrex“ regbininkai buvo treti. Nuo pirmaujančios komandos atsilikdami vos dviem taškais, visas viltis pakovoti dėl čempionų vardo „Baltrex-Šiauliai“ komanda atideda trečiam turui. Užduotis paprasta, laimi trečią turą – tampi Lietuvos paplūdimio regbio čempionu. „Baltrex-Dubleriai“ po truputį busdami iš žiemos miego taip pat subūrė pajudėti norinčius regbininkus ir kaunasi čempionate. Tiesa – tikslai ir siekiai šiek tiek kitokie nei pagrindinės komandos.

Skaityti daugiau
Meniu