Ant smėlio visi lygūs – paplūdimio regbio čempionai paaiškės po paskutinio turo

Ant smėlio visi lygūs – paplūdimio regbio čempionai paaiškės po paskutinio turo

Lietuvos paplūdimio regbio čempionato antrą turą laimėjus „Baltrex-Šiauliai“ komandai, bendroje įskaitoje tai leido jiems pakilti į antrą vietą. Pirmame ture „Baltrex“ regbininkai buvo treti. Nuo pirmaujančios komandos atsilikdami vos dviem taškais, visas viltis pakovoti dėl čempionų vardo „Baltrex-Šiauliai“ komanda atideda trečiam turui. Užduotis paprasta, laimi trečią turą – tampi Lietuvos paplūdimio regbio čempionu. „Baltrex-Dubleriai“ po truputį busdami iš žiemos miego taip pat subūrė pajudėti norinčius regbininkus ir kaunasi čempionate. Tiesa – tikslai ir siekiai šiek tiek kitokie nei pagrindinės komandos.

Apie pasirengimą sezonui ir paplūdimio regbio čempionatą pakalbinome „Baltrex-Šiauliai“ trenerį Žygimantą Radžių ir „Baltrex-Dubleriai“ trenerį Audrių Stonį.

Pirmame ture „Baltrex-Šiauliai“ komanda užėmė trečią vietą, antrame ture – tapo nugalėtojais.

„Pirmame ture vežėmės nemažai jaunimo, norėjome pasižiūrėti, kaip jiems seksis. Laimėti visuomet smagu, bet kad labai plėšytumėmės, nepasakyčiau. Šis čempionatas – tai puikus pasiruošimas sezonui ant smėlio ir kontaktas ruošiantis artėjančioms regbio 15 kovoms. Antrame ture sakyčiau labiau sunku buvo grupės etape. Užtrukome, kol pagavome ritmą ir įsižaidėme. Pusfinalyje jau demonstravome visai neblogą žaidimą. Mes treniruotėse dar nedirbame su regbio kamuoliu, tad šiose varžybose komanda darė nemažai klaidų. Kol kas daugiausia dėmesio skiriame darbui su svarmenimis, treniruojamės manieže. Tad šis čempionatas prisideda prie bendros pasirengimo sezonui programos“, – pasakojo Ž. Radžius.

„Baltrex-Dubleriai“ abiejuose etapuose užėmė šeštąsias vietas, tačiau treneris A. Stonys pasakoja, kad šiame etape ne pergalės svarbiausia.

„Pirmam ture surinkome komandą, tačiau daugelis žaidėjų buvo po tarsi žiemos miego. Turėjome progą pajudėti ir norėjome ją išnaudoti. Šis čempionatas ne tiek skirtas siekti pergalėms, kiek bendram pasirengimui. Nesame susižaidę dar. Susirinkome pasibandyti, pasižaisti. Džiaugiamės ne tik tais, kurie vis dėl to rado motyvacijos ir noro pasigrumti ant smėlio, tačiau sulaukėme ir vieno naujo komandos nario. Antro turo pradžia buvo sudėtinga, nemažai klaidų, bereikalingų perdavimų, labai greitai reikia priimti sprendimus, o tai ne visada gaunasi. Džiaugiuosi, kad vaikinai kimba į atlapus visoms komandoms, nepasiduoda. Šiame pasirengimo etape daugiau ir negali reikalauti iš vyrų“, – situaciją pasakojo Audrius Stonys.

Trečiasis ir paskutinis čempionato etapas jau ateinantį savaitgalį Vilniuje. Jei „Baltrex-Šiauliai“ laimės trečią etapą – jie taps čempionais bendroje įskaitoje.

„Paplūdimio regbio specifika – kovoti reikia su visais, menka klaida gali nulemti labai daug. Maža aikštė, nėra kur greitiems bėgti, reikia labai protingai žaisti. Paskutinis etapas nulems viską ir paaiškės, kas taps čempionais. Mūsų komandoje buvo nemažai jaunimo per pirmus du turus. Jie neblogai atrodė, todėl nemanau, kad keisime sudėtį, mėginsime nugalėti su ta pačia sudėtimi. Džiugu, kad mūsų komandoje antrame ture geriausiu pripažintas Mindaugas Grigas. Ant smėlio visų greičiai susivienodina, tada tampa aktualios kitos savybės, sumanumas, jėga. Šis žaidėjas – puikus pavyzdys jaunimui, kaip tiek laiko trunkanti karjera, o jis vis dar geriausias“, – auklėtinius gyrė Žygimantas Radžius.

Audrius Stonys sako, kad norint siekti aukštesnių vietų, reikėtų žaidėjams susimastyti ir pradėti stropiau lankytis treniruotėse.

„Labai norėtųsi, kad vaikinai atsakingiau pasižiūrėtų į visą treniruočių procesą. Nors dar nedirbame su kamuoliais, pradinis pasirengimas labai daug duoda sezono eigoje. Paskutinis turas bus mūsų komandai šiek tiek kitoks. Kadangi aš su treneriu Edmundu Ščavinsku, trečio etapo metus turėsime U-18 regbio-7 rinktinės stovyklą, tai „Dublerių“ komandai vadovaus ir už ją žais Vytaras Bloškys. Gal tai suteiks komandai impulsą ir trečiame etape pakilsime iš lentelės apačios“, – planus dėstė Audrius Stonys.

Geriausiu žaidėju „Baltrex-Dubleriai“ komandoje, antrajame Paplūdimio čempionato ture išrinktas Edvinas Petrauskas.

Taip pat skaitykite

REGBIO RUNGTYNIŲ APŽVALGOS IR PRANEŠIMAI

Apdovanojimai regbininkams ir naujų darbų pradžia

Artėjant metų pabaigai, tradiciškai susumuojami metų pasiekimai, renkami geriausi sportininkai, dėliojami planai ateičiai. Geriausi Šiaulių miesto sportininkai rinkosi į iškilmingą geriausiųjų pagerbimo vakarą. Šventėje nemažai dėmesio sulaukė regbio sporto šakos atstovai. Europos U-18 regbio-7 čempionate lietuviai užėmė šeštą vietą. Šią rinktinę treniruoja Edmundas Ščavinskas ir Audrius Stonys, o drauge su kitų komandų žaidėjais atstovavo ir keturi „Baltrex“ sistemos jaunuoliai.  Vyrų regbio-7 rinktinė Europos čempionate užėmė septintą vietą. Šios rinktinės pagrindą sudaro „Baltrex-Šiauliai“ žaidėjai. Maža to, tarp geriausių miesto sportininkų išrinktas „Baltrex-Šiauliai“ žaidžiantis treneris Vytaras Bloškys.

Skaityti daugiau
Meniu