Apdovanojimai regbininkams ir naujų darbų pradžia

Apdovanojimai regbininkams ir naujų darbų pradžia

Artėjant metų pabaigai, tradiciškai susumuojami metų pasiekimai, renkami geriausi sportininkai, dėliojami planai ateičiai. Geriausi Šiaulių miesto sportininkai rinkosi į iškilmingą geriausiųjų pagerbimo vakarą. Šventėje nemažai dėmesio sulaukė regbio sporto šakos atstovai. Europos U-18 regbio-7 čempionate lietuviai užėmė šeštą vietą. Šią rinktinę treniruoja Edmundas Ščavinskas ir Audrius Stonys, o drauge su kitų komandų žaidėjais atstovavo ir keturi „Baltrex“ sistemos jaunuoliai.  Vyrų regbio-7 rinktinė Europos čempionate užėmė septintą vietą. Šios rinktinės pagrindą sudaro „Baltrex-Šiauliai“ žaidėjai. Maža to, tarp geriausių miesto sportininkų išrinktas „Baltrex-Šiauliai“ žaidžiantis treneris Vytaras Bloškys.

Vienas geriausių šalies regbininkų Vytaras Bloškys, kaip visada išliko kuklus ir nesureikšmino asmeninio įvertinimo.

„Šiauliuose yra labai daug gerų regbininkų, kurie atstovauja šaliai rinktinėse, todėl kartais būtų labai įdomu sužinoti, kokiais kriterijais yra vadovaujamasi renkant geriausius. Žinoma, man asmeniškai malonu būti įvertintam, tačiau aš nesijaučiu geriausiu, nes regbis komandinė sporto šaka ir vienas žmogus čia nieko nepadarys – visi nuopelnai atitenka visai komandai. Manau, kad buvo vertesnių žaidėjų šiai nominacijai“, – asmeninį apdovanojimą apibendrino Vytaras Bloškys.

Apie 70 procentų Lietuvos regbio-7 sudėties sudarė „Baltrex-Šiauliai“ žaidėjai. Rinktinė Europos čempionate užėmė septintą vietą. Vyrai sulaukė paskatinamųjų premijų jau antrus metus iš eilės.

„Labai dėkojame Šiaulių miesto savivaldybei už dėmesį parodytą regbininkams. Paskatinamosios premijos – tai lyg padėka už vyrų sunkų darbą ir atsidavimą savo sporto šakai, negailint laiko ir jėgų. Mūsų klubas ne pirmus metus deleguoja dideles pajėgas į rinktines, reiškia sistemoje užaugę sportininkai atitinka aukščiausią lygį. Gaila, kad mūsų bendražygiai iš kitų miestų tokių paskatinimų nesulaukia iš savo savivaldybių. Kitiems miestams reiktų imti pavyzdį iš Šiaulių, juk regbio rinktinė – septinta Europoje“, – pasakojo V.Bloškys.

Pirmą kartą apdovanojimų metu paskatinamosios premijos buvo skirtos ir Europos U-18 regbio čempionate šeštą vietą užėmusiai Lietuvos jaunimo regbio-7 rinktinei. Lenkijoje vykusiame čempionate Edmundo Ščavinskas ir Audriaus Stonio vadovaujama rinktinė itin atkakliai kovėsi su galingomis kitų šalių rinktinėmis, buvo visiškai arti penktos vietos, tačiau nusisukus fortūnai užėmė šeštą poziciją.

„Sveikinimai jaunuoliams, tikrai pelnytas įvertinimas ir paskatinimas geriausių sportininkų pagerbimo vakaro metu. Europoje užimti šeštą vietą ir būti per žingsnelį nuo penktos, tikrai puikus pasiekimas. Tiek žaidėjams, tiek mums treneriams čempionate buvo jaudulio, gavome pamokų, pamatėme savo lygį. Įdėjome labai daug darbo, todėl smagu, kad jaunimas buvo paskatinti“, – pasakojo rinktinės treneris Audrius Stonys.

Žaidėjai buvo paskatinti už U-18 čempionate užimtą šeštą vietą, o treneris Audrius Stonys jau surengė naują U-18 regbio-7 rinktinės stovyklą bei renka naują kariauną U-18 čempionatui. Iš 30 susirinkusių jaunuolių treneris jau atsirinko 23. Nors tik sausio mėnesį paaiškės su kuo teks kautis lietuviams, treneris Audrius pasakoja, kad pradėjus ruoštis anksčiau, turės galimybę dar geriau pasiruošti čempionatui.

„Sulaukiau gausaus būrio jaunuolių, atvyko iš įvairių Lietuvos miestų ir klubų. Stengiausi su kiekvienu padirbėti asmeniškai, išbandžiau įvairiose situacijose, tad džiaugiuosi, kad visi vaikinai nusiteikę sunkiam darbui, greitai mąstantys bei suprantantys žaidimą. Atsirinkti dabar nebuvo sunku, tačiau sunkesnis darbas bus palaipsniui iš jų palikti tik dvylika, kurie vyks į čempionatą. Tačiau kuo didesnė konkurencija, tuo geriau ir patiems žaidėjams, tiek mums treneriams. Pradėjome anksti, tad pasiruošime gerai ir mėginsime pagerinti šiemet užimtą šeštą vietą“, – pasakojo treneris A.Stonys.

Taip pat skaitykite

REGBIO RUNGTYNIŲ APŽVALGOS IR PRANEŠIMAI

Ant smėlio visi lygūs – paplūdimio regbio čempionai paaiškės po paskutinio turo

Lietuvos paplūdimio regbio čempionato antrą turą laimėjus „Baltrex-Šiauliai“ komandai, bendroje įskaitoje tai leido jiems pakilti į antrą vietą. Pirmame ture „Baltrex“ regbininkai buvo treti. Nuo pirmaujančios komandos atsilikdami vos dviem taškais, visas viltis pakovoti dėl čempionų vardo „Baltrex-Šiauliai“ komanda atideda trečiam turui. Užduotis paprasta, laimi trečią turą – tampi Lietuvos paplūdimio regbio čempionu. „Baltrex-Dubleriai“ po truputį busdami iš žiemos miego taip pat subūrė pajudėti norinčius regbininkus ir kaunasi čempionate. Tiesa – tikslai ir siekiai šiek tiek kitokie nei pagrindinės komandos.

Skaityti daugiau
Meniu