Baigiamieji čempionų pasirengimo darbai ruošiantis ginti Baltijos Top lygos titulą

Baigiamieji čempionų pasirengimo darbai ruošiantis ginti Baltijos Top lygos titulą

Kiekviena diena vis artina mus prie svarbiausio įvykio Lietuvos regbio kalendoriuje – jau rugpjūčio 7 dieną startuoja atsinaujinęs, Lietuvos regbio federacijos rengiamas, Baltijos Top lygos čempionatas. Šiemet lygoje padidėjo komandų skaičius – iš viso dėl nugalėtojo titulo kausis aštuonios ekipos: šešios iš Lietuvos ir dvi iš Latvijos. Čempionatas truks iki spalio pradžios, kuomet paaiškės ar praėjusių metų čempionams, Šiaulių „Baltrex“ regbininkams pavyks apginti titulą.

Sezono starte rugpjūčio 8d. 12.00 Gardino st. Šiaulių „Baltrex-Šiauliai“ komanda susitiks su Vilniaus „Geležiniu vilku“, rugpjūčio 14 laukia išvyka į Latviją, Ogres miestą, kur vyks mūšis su „Livonia“ komanda, o rugpjūčio 28 dieną mačas Šiauliuose su RK „Šiauliai“ regbininkais.

Apie pasiruošimą svarbiausiems startams, komandos sudėties pokyčius ir pasikeitusią Top lygą pasikalbėjome su čempionų komandos treneriais Žygimantu Radžiumi ir Vytaru Bloškiu.

 

Kaip sekasi komandai ruoštis netrukus prasidėsiančiam Baltijos Top lygos čempionatui? Ar užteko laiko viską sustyguoti dar vienam čempioniškui žygiui?

Žygimantas Radžius: Didžioji dalis mūsų komandos žaidėjų atstovavo Lietuvos regbio-7 rinktinei, tad galimybės dirbti visi drauge neturėjome. Likę komandos nariai treniravosi su „Dublerių“ komanda, dirbo individualiai. Pernai turėjome trumpą pasirengimo laikotarpį dėl karantino ir reikėjo viską skubinti, o šiemet jis buvo trumpesnis dėl rinktinės. Tačiau visoms komandos sąlygos beveik tokios pačios, vienų legionieriai visai nesenai atvyko, kitiems kitos kliūtys, o juo labiau vasara, sportininkai irgi žmonės, nori pailsėti. O mums, kurie dirbome su Lietuvos rinktine, tai pasiruošimas buvo aukščiausio lygio, tad dabar reikia susistyguoti visiems drauge ir lauksime pirmų startų.

Vytaras Bloškys: Jau susirinkome visi ir bandome prisiminti tai, ką darėme pernai, atnaujinti žinias kurias primiršome. Su pasiruošimu šiek tiek vėluojam, kadangi dauguma mūsų dalyvavo Europos čempionate Lietuvos  rinktinės sudėtyje. Tačiau likę žaidėjai nesnaudė, dirbo individualiai. Likusio laiko greičiausiai neužteks, kad sezoną pradėtume aukščiausiu lygiu, manau, kad sezono eigoje iki galo susižaisime. Per visą grupės etapą tikimės pasiekti optimalią formą, tai turėtų užtrukti apie tris- keturias savaites, o tada jau stengsimės finišuoti galingai.

Sezono starte rugpjūčio 8d. 12.00 Gardino st. Šiaulių „Baltrex-Šiauliai“ komanda susitiks su Vilniaus „Geležiniu vilku“, rugpjūčio 14 laukia išvyka į Latviją, Ogres miestą, kur vyks mūšis su „Livonia“ komanda, o rugpjūčio 28 dieną mačas Šiauliuose su RK „Šiauliai“ regbininkais.

Ar sezoną pradėsite pilna sudėtimi? Gal turite netekčių, ar prisijungė naujų žaidėjų?

Žygimantas Radžius: Šį sezoną pradedame be didesnių praradimų. Praėjusio čempionato pradžioje praradome Martyną, kuris dėl traumos turėjo praleisti beveik visą sezoną. Dabar jis jau visiškai atsistatęs, tad džiugu, kad galės pradėti komandai. Labai džiaugiamės, kad jaunas, perspektyvus žaidėjas Matas Miežys prisijungė prie mūsų komandos. Tokio žaidėjo savo sudėtyje norėtų ne tik visos Lietuvos, bet ir daugelis užsienio komandų. Taip pat komandoje nebus Dovydo Taujansko, kuris treniruoja Vilniaus „Geležinio vilko“ komandą. Būtent su ja ir susitiksime čempionato starte. Dovydas įnešė daug naujų vėjų į šios komandos žaidimą, todėl nenuvertinam varžovų, tačiau tuo pačiu gal tai ir geras varžovams mums, kad susižaistume kaip komanda.

 

Vytaras Bloškys: Itin smagu pristatyti mūsų regbio bendruomenei gerai žinomą vardą, kuris prisijungė prie mūsų komandos – tai Matas Miežys. Jis dar turi prisitaikyti prie pakitusios pasirengimo sistemos, perprasti mūsų schemas, tačiau tai netruks ilgai. Komandos branduolys išliko beveik toks pat, o greta bandome integruoti jaunimą į mūsų komandą. Turime didelį sąrašą, visiems vietos gali ir neužtekti, tačiau planuojame suteikti šansą apie dešimčiai jaunų žaidėjų. Esame visi beveik sveiki, turime mikro traumelių sugrįžus iš Europos čempionato. Bandysime startuoti visi, o koks bus mūsų pajėgumas, žiūrėsime.

 

Kaip vertinate pasikeitusį Baltijos Top lygos formatą ir didesnį dalyvių skaičių?

Žygimantas Radžius: Tai, kad prie Top lygos čempionato prisijungė daugiau komandų yra nauda visam Lietuvos regbiui. Antros lygos komandos buvo gerokai atitolusios nuo Top lygos. Vilniaus komandos tai viena, tai kita laimi antrą lygą, dabar galės pažiūrėti kokiu lygiu yra žaidžiama Top lygoje. Manau, kad pirmais metais bus sunku jiems kovoti, bet tai ateičiai jiems bus stimulas tobulėti, o ir mums įdomiau turėti daugiau lygiaverčių varžovų. Mums reikės žaisti su visomis komandomis vienodai, nei vienos negali nuvertinti, nes gali skaudžiai nusvilti.

Vytaras Bloškys: Manau, kad šios permainos visam Lietuvos regbiui bus į naudą. Daugiau komanda – daugiau rungtynių, o nuo to išlošia ir žaidėjai ir žiūrovai. Jei pirmais metais debiutantais nebus taip lengva, kitais metais jie turės pasitempti, o tada lyga taps dar labiau konkurencinga ir nenuspėjama.

 

Kokie tikslai keliami komandai netrukus startuosiančiame čempionate?

Vytaras Bloškšys: Be abejonės tikslas – apginti čempionų titulą. Net neabejoju, kad bus labai sunku. Visi intensyviai ruošiasi, kiti netgi anksčiau ruoštis pradėjo. Mes dėmesį pasiruošimui Top lygai galėjome skirti visai nesenai, o varžovai nesnaudė. Bus daug sunkiau apginti titulą, bet to žinoma sieksime.

Žygimantas Radžius: Kiekvienais metais keliame tuos pačius tikslus, kitaip ir būti negali – tikslas tapti čempionais. Tačiau vienais metais tai pavyksta padaryti, kitais nepavyksta. Einame į aikštę, žaidžiame savo žaidimą ir žiūrime kas gaunasi.

Taip pat skaitykite

REGBIO RUNGTYNIŲ APŽVALGOS IR PRANEŠIMAI

Ant smėlio visi lygūs – paplūdimio regbio čempionai paaiškės po paskutinio turo

Lietuvos paplūdimio regbio čempionato antrą turą laimėjus „Baltrex-Šiauliai“ komandai, bendroje įskaitoje tai leido jiems pakilti į antrą vietą. Pirmame ture „Baltrex“ regbininkai buvo treti. Nuo pirmaujančios komandos atsilikdami vos dviem taškais, visas viltis pakovoti dėl čempionų vardo „Baltrex-Šiauliai“ komanda atideda trečiam turui. Užduotis paprasta, laimi trečią turą – tampi Lietuvos paplūdimio regbio čempionu. „Baltrex-Dubleriai“ po truputį busdami iš žiemos miego taip pat subūrė pajudėti norinčius regbininkus ir kaunasi čempionate. Tiesa – tikslai ir siekiai šiek tiek kitokie nei pagrindinės komandos.

Skaityti daugiau
Meniu