Baltijos Top lygos geriausieji pasakoja apie tikslus šiemet

Baltijos Top lygos geriausieji pasakoja apie tikslus šiemet

Pagaliau! Laukti liko vos kelios dienos. Visai netrukus startuos Baltijos Top lygos čempionatas. Žaidėjai jau lyginasi šventines aprangas, treneriai renka startines sudėtis, organizatoriai kabina rėmėjų reklamas, sirgaliai ruošiasi palaikomų komandų atributiką ir lavina balsus palaikymo šūksniams. Kol dar turime kelias sienas iki sezono starto, nusprendėme pasikalbėti su trimis „Baltrex-Šiauliai“ žaidėjais, kurie buvo pripažinti geriausiais praėjusių metų Baltijos Top lygos sezone: rezultatyviausiu – Armandu Kalinausku, geriausiu iki 21 metų amžiaus kategorijoje – Arnu Prielaidu ir geriausiu Top lygos žaidėju – Žygimantu Radžiumi. Paklausėme sportininkų ko jie tikisi iš artėjančio sezono ir ar pernai iškovotas geriausiųjų titulas suteikia papildomos motyvacijos.

Armandas Kalinauskas – rezultatyviausias Top lygos žaidėjas

Kokiomis nuotaikomis pasitinki naująjį sezoną?

Kai grįžome su Lietuvos R7 rinktine iš Maskvos, turėjome dvi savaites atostogų. Mano manymu, to pakanka pailsėti, atsistatyti, tačiau jaučiu, kad kūnas kitaip sako. Nepaisant visko, ruošiamės, stengiamės, dirbame, tačiau iš patirties žinome, kad niekada neišeina pirmų dviejų rungtynių sužaisti kaip norisi. Optimaliausia forma pasiekiama įpusėjus sezonui. Bus sunku įsivažiuoti. Vieni komandos žaidėjai atostogavo, kiti individualiai sportavo, treti ilsėjosi nuo regbio. O dabar jau visi susirinkę siekiame kuo geriau pasiruošti sezono startui.

Ar šiemet ir vėl galime tikėtis tokio rezultatyvaus tavo žaidimo?

Kiekvienais metais vis didesnė konkurencija. Kitos komandos sunkiai dirba, ruošiasi, ateina jaunų žaidėjų, kurie nori parodyti save, todėl vis sudėtingiau išlikti geriausiais. Praėjusiais metais „Baltrex-Šiauliai“ buvome trys etatiniai realizacijų spardytojai. Nuolatos prieš treniruotę papildomai aš, Vytaras ir Arnas spardydavome per vartus. Šiemet prie mūsų komandos prisijungė jaunas ir perspektyvus Matas Miežys, kuris atstovaudamas kitai komanda irgi atlikdavo standartines situacijas. Taigi ir vėl vis sunkiau bus išsikovoti savo vietą, konkurencija didesnė, bet tuo pačiu tai priverčia dar labiau pasitempti ir pačiam tobulėti.

Kaip vertini atsinaujinusį Top lygos formatą?

Aš manau, kad visa tai į naudą ir „Baltrex“ komandai, ir visam Lietuvos regbiui. Kiekviena komanda nori save parodyti, turime suteikti jiems tokią galimybę. Pamatysime ar jos pasiruošusios rungtyniauti šiame lygyje. Bus daugiau rungtynių, daugiau intrigos, o kokie bus galutiniai rezultatai pamatysime tik rudenį, tuomet ir bus aišku, ar pasiteisino sprendimai. Sezono gale pamatysime, kas nustebino, o kas nuvylė.

Mums bus pats sunkiausias iššūkis – apginti titulą. Kitos komandos intensyviai ruošiasi, stiprinasi, laukia intriguojantis sezonas. Bet kuri komanda gali pateikti staigmenų. Laukiame sunkaus, bet tuo pačiu ir įdomaus sezono.

Žygimantas Radžius – geriausias Baltijos Top lygos žaidėjas

Ką tau pačiam reiškia geriausio Top lygos žaidėjo titulas? 

Aš iš karto pasibaigus sezonui žaidėjams sakiau, kad tai nėra mano asmeninis nuopelnas, kad aš tapau geriausiu žaidėju. Tai didelis komandinis darbas ir tik visi be išimties „Baltrex“ žaidėjai man padėjo tai pasiekti. Asmeniškai gali įnešti tik kelias smulkmenas į visą žaidimo karuselę, o vienas, be komandos palaikymo nieko doro nenuveiksi. Jei komanda gerai atrodo, tai ir tu gerai atrodai. Neskiriu visų laurų sau, tai visos „Baltrex“ komandos nuopelnas ir titulas.

„Batrex-Šiauliai“ komandą ne pirmus metus papildo itin perspektyvus jaunimas. Kaip pavyksta atjauninat sudėtį išlaikyti tokį aukštą žaidimo lygį? 

Pas mus itin daug labai perspektyvaus jaunimo. Mes vyresnieji rodome pavyzdį, tačiau ir jaunimas nesnaudžia. Arnas, Armandas, Kęstutis, Matas ir kiti jau gavę itin aukšto lygio varžybų patirties. Top lyga, Europos čempionatas, visur atsakomybė milžiniška ir jie su savo užduotimis tvarkėsi puikiai.  Mūsų jaunimas jau treti metai įrodinėja ko yra verti, o kai kuriems net nebereikia įrodinėti. Jie tiesiog gerai žaidžia. „Baltrex“ komanda yra jauna todėl, kad mes verčiamės savo išugdytais sportininkais. Mums nereikia vežtis legionierių, o jei komandą papildo koks žaidėjas, tai jis anksčiau yra žaidęs ar užaugęs mūsų sistemoje.

Arnas Prielaidas – geriausias Top lygos žaidėjas (iki 21-erių metų amžiaus kategorijoje)

Kaip sekasi ruoštis netrukus prasidėsiančiam sezonui?

Pasiruošimas intensyvus, nuotaikos neblogos, komanda stipriai ruošiasi. Esame darbingai nusiteikę, tiek aš pats, tiek visi kiti. Turime tris savaitines treniruotes, kam dar mažai, dirba individualiai, svarmenų salėje.

Ar geriausio iki 21 metų amžiaus kategorijos žaidėjo titulas buvo netikėtas?

Aš regbį lankau jau apie dešimt metų. Tik mano sportininko karjeroje, tiek gyvenime man toks asmeninis įvertinimas nutiko pirmą kartą. Aš net nežinojau, kad tokioje kategorijoje yra renkami geriausi žaidėjai, tačiau buvau labai maloniai nustebintas, kad jis buvo skirtas būtent man. Buvo įvertintos mano pastangos ir sunkus darbas.

Tačiau tai, kad man skirtas geriausio žaidėjo titulas nereiškia, kad dabar kažkas pasikeitė. Aš kaip ir iki šiol žaisiu savo žaidimą, esu pasiruošęs kovai ir parodysiu ką galiu. Jaučiu, kad pernai dar neatsiskleidžiau pilnai. Tikiuosi, kad artėjančiame sezone pavyks dar geriau pasirodyti nei pernai.

Sezono pradžia – jau šį sekmadienį!

Rugpjūčio 8d. 12.00 Gardino st. Šiaulių „Baltrex-Šiauliai“ komanda susitiks su Vilniaus „Geležiniu vilku“, rugpjūčio 14 laukia išvyka į Latviją, Ogres miestą, kur vyks mūšis su „Livonia“ komanda, o rugpjūčio 28 dieną mačas Šiauliuose su RK „Šiauliai“ regbininkais.

Taip pat skaitykite

REGBIO RUNGTYNIŲ APŽVALGOS IR PRANEŠIMAI

Ant smėlio visi lygūs – paplūdimio regbio čempionai paaiškės po paskutinio turo

Lietuvos paplūdimio regbio čempionato antrą turą laimėjus „Baltrex-Šiauliai“ komandai, bendroje įskaitoje tai leido jiems pakilti į antrą vietą. Pirmame ture „Baltrex“ regbininkai buvo treti. Nuo pirmaujančios komandos atsilikdami vos dviem taškais, visas viltis pakovoti dėl čempionų vardo „Baltrex-Šiauliai“ komanda atideda trečiam turui. Užduotis paprasta, laimi trečią turą – tampi Lietuvos paplūdimio regbio čempionu. „Baltrex-Dubleriai“ po truputį busdami iš žiemos miego taip pat subūrė pajudėti norinčius regbininkus ir kaunasi čempionate. Tiesa – tikslai ir siekiai šiek tiek kitokie nei pagrindinės komandos.

Skaityti daugiau
Meniu