„Baltrex“ metai: kai bronza spindi labiau nei auksas

„Baltrex“ metai: kai bronza spindi labiau nei auksas

Dvejus metus Lietuvos regbio padangėje sau lygių neturėję „Baltrex“ regbininkai šiemet buvo priversti žengti žingsnelį atgal. Baltijos TOP lygos pusfinalio serija pralaimėta vieno taško skirtumu lėmė, kad auksą teko iškeisti į bronzą. Nors sezonas užbaigtas ne pačia aukščiausia nata, klubo vadovai tiki, kad šis rezultatas sutelks visą bendruomenę dar didesniems darbams ir jau ateinančiais metais „Baltrex“ sugrįš ant aukščiausio nugalėtojų pakylos laiptelio.

Dvejus metus Lietuvos regbio padangėje sau lygių neturėję „Baltrex“ regbininkai šiemet buvo priversti žengti žingsnelį atgal. Baltijos TOP lygos pusfinalio serija pralaimėta vieno taško skirtumu lėmė, kad auksą teko iškeisti į bronzą. Nors sezonas užbaigtas ne pačia aukščiausia nata, klubo vadovai tiki, kad šis rezultatas sutelks visą bendruomenę dar didesniems darbams ir jau ateinančiais metais „Baltrex“ sugrįš ant aukščiausio nugalėtojų pakylos laiptelio.

Pradėdamas sezoną „Baltrex“ paskelbė tampantis pirmuoju Lietuvoje pusiau profesionaliu klubu Lietuvoje. Sukurta žaidėjų skatinimo sistema. Pasibaigus sezonui, klubo vadovai apibendrino šio žingsnio naudą.

„Anksčiau ar vėliau reikėjo tai daryti, mes padarėme anksčiau. Visuomet norisi įvertinti aukšto lygio žaidėjus. Jie atiduoda 100 procentų savęs klubui, rinktinėms, todėl ne tik mūsų, tačiau ir šalies mastu turėtų būti tikslas rasti galimybę, kaip jie galėtų pragyventi iš šios sportinės veiklos. Mes savo krypties ir kelio nemesime, o jį dar tobulinsime. Išvadas padaryti gali tik pabandę“, – pasakojo klubo direktorius Edmundas Ščavinskas.

Klubo direktoriui antrino ir „Baltrex“ prezidentas Alvydas Stulpinas: „Mes remiamės kitų šalių pavyzdžiais ir rodome pavyzdį Lietuvoje. Mūsų šalis nebus išskirtinė, kuri gali turėti savo modelį, mes turime remtis kitų patirtimi. „Baltrex“ klubui tai – laiptelis, nuo kurio mes norime atsispirti ir žiūrėti į priekį. Tačiau viskam reikia laiko. Mes jau pradėjome, o kuo greičiau procesus pradės kiti, tuo įdomesnė bus regbio bendruomenė ir matysime vis geresnius rezultatus tarptautinėje erdvėje“.

„Baltrex-Šiauliai“ tapo Lietuvos regbio-7 čempionais, triumfavo Paplūdimio Top lygoje, nugalėjo antrus metus Šiauliuose surengtame „Šiauliai 7‘s“ turnyre. Baltijos Top lygoje per du pusfinalius pralaimėję vieno taško persvara „Baltrex-Šiauliai“ vyrai liko treti. „Baltrex“ klubo jauniai ir jaunimas tapo savo amžiaus grupių čempionais, jaunučiai A ir B grupėse užėmė antrąsias vietas, būrys vaikų komandų demonstruoja vis geresnius rezultatus. „Dubleriai“ Lietuvos čempionate užėmė trečią vietą. Merginų komanda moterų čempionate užėmė ketvirtą vietą.

„Žinoma, pagrindinio prieš sezoną išsikelto tikslo neįvykdėme, neapgynėme Top lygos čempionų titulo, tačiau apžvelgus metus ir susumavus visus titulus, 2022-ieji metai „Baltrex“ buvo tikrai geri, pritrūko tik galutinio akcento“, – teigė E. Ščavinskas.

„Trečia vieta Top lygoje mūsų, žinoma, netenkina. Viso sezono metu turėjome problemų. Daugelis žaidėjų į aikštę eidavo su mikrotraumomis, kiti – atsigavę po traumų, tačiau dar nespėję atgauti žaidybinės formos. Neturėjome gero pasirengimo sezonui, po to sekė viena nelaimė po kitos, po kiekvienų rungtynių netekdavome kelių pagrindinės sudėties žaidėjų. Viskas susidėjo ir pasibaigė ne taip kaip norėjome. Žinoma, atrodo vienas taškas pusfinalyje – tačiau jis nubraukė visus keltus tikslus“, – pasakojo komandos treneris Vytaras Bloškys.

Visi pašnekovai išskiria ypatingai svarbią detalę – „Baltrex“ klubas suburtas tik iš šiauliečių, o pamaina ugdoma pasitelkus piramidės principą. Šios sistemos veiksmingumas pasimatė šiemet, kai traumas patyrus pagrindiniams žaidėjams, jų vietą aikštėje turėjo užimti jaunimas.

„Jei kiti klubai remiasi daugiau investicijomis į atvykstančius legionierius, kurie sustiprina komandą tam tikroms rungtynėms, tai mūsų klubo prioritetas – piramidė, kurioje nuo pat mažens augdami sportininkai eina link pagrindinės komandos. Nepaisant to, kad ši piramidė reikalauja labai didelių resursų, didžiuojamės, kad „Baltrex“ klube – tik šiauliečiai, visi užaugę mūsų sistemoje“, – pasakojo E. Ščavinskas.

„Labai džiaugiuosi, kad kai pagrindinei komandai buvo labai sunku, atsirado jaunimo iš „Dublerių“ komandos, kurie sugebėjo užimti vietą aikštėje. Pamatėme, kad auga patikima pamaina ir ateityje jie gali tapti pagrindiniais žaidėjais, kurie ves į pergales „Baltrex“ komandą“ – teigė V. Bloškys.

„Galime didžiuotis, kad žaidžiame be legionierių. Be to itin svarbus faktorius ir pavyzdys kitiems klubams – auginti savo pamainą. Mes šiam procesui skiriame didelį dėmesį. Didžioji dalis mūsų klubo žaidėjų atstovauja šalies rinktinėms, o kai krūviai tampa nebepakeliami, prasideda traumos. Tokiu sunkiu etapu reikia paramos iš jaunimo. Vieni įsilieja greičiau, kiti lėčiau, tačiau šis procesas veikia. Į šį procesą žvelgiame su mintimis apie ateitį. Pralaimėjimai – tai proceso dalis ir jie yra laikini. Mes žinome, kad esame teisingame kelyje ir rezultatai ateis“, – procesus komandoje komentavo A. Stulpinas.

Klubo direktorius pasakoja, kad po šio sezono jau dėliojami planai ateičiai ir užsibrėžiami nauji tikslai ateinantiems metams.

„Tai, kad stengiamės nuolat tobulėti, didinti trenerių, kineziterapeutų, fizinio rengimo trenerių skaičių jau nieko nestebina. Tačiau viskam tam reikia itin daug resursų. Tad siekti pergalių visuomet lengviau, kai tavo užnugarį dengia patikimi rėmėjai ir partneriai. Turime ištikimų, jau ne vienerius metus kartu koja kojon žengiančių rėmėjų, turime ir naujų, prisijungusių tik šiemet. Po šio sezono mums lengviau įsivardinti, ką darėme blogai ir ką reikia tobulinti. Kai du metus buvai čempionu, atrodė, kad viskas veikia gerai ir neieškojome bėdų. Pažadų nedaliname, tačiau jau dabar dėliojame klubui naujus tikslus ir visi drauge mėginsime vėl kopti aukštyn“, – pasakojo E. Ščavinskas.

„Gavome pamoką, po kurios turime dvi galimybes – arba pasimokysime ir pradėsime rimčiau žiūrėti į tai, ką mes čia veikiame, arba kartojame praėjusį sezoną ir mums to užtenka. Aš tikiu, kad mūsų komanda nestokos ambicijų ir šią pamoką priims teisingai, kiekvienas asmeniškai įsivertins ir visi dėsime pastangas, kad susigrąžintume prarastas pozicijas“, – optimistiškai į ateinantį sezoną žvelgia V. Bloškys.

„Šis laikmetis verslui – sunkus, bet tiek kalbant su ilgamečiais mūsų rėmėjais, tiek ir su naujai prisijungusiais, jie mato mūsų bendradarbiavimą ilgesniame periode. Kartais ateina laikmetis, kai visiems reikia šiek tiek susiveržti diržus. Su vienais rėmėjais turime raštiškus susitarimus, su kitais draugaujame pasitikėjimo ir rankos paspaudimo principu. Tai nėra vien finansinė parama, bet ir moralinė. Mes visus mūsų partnerius vertiname ir dar kartą norime padėkoti visiems, kurie yra mūsų klubo bendruomenės dalis“, – rėmėjams dėkojo A. Stulpinas.

„Baltrex-Šiauliai“ vyrų ir moterų komandos, rėmėjai, partneriai, bičiuliai sezono uždarymo šventėje aptarė pasibaigusį ir jau planavo ateinantį sezoną. Paskutinis šių metų šventinis akcentas – mažiausiems klubo atstovams. Gruodžio trečią dieną bus surengtas šventinis turnyras vaikams ir jų tėveliams. Tikimasi, kad į šventę susirinks per 200 jaunųjų „baltrex‘iukų“.

„Baltrex“ prezidentas Alvydas Stulpinas sveikina visą regbio bendruomenę artėjančių žiemos švenčių proga:

„Noriu palinkėti geros nuotaikos, susiklausymo. Linkiu gražiai, su šeimomis paminėti Šv. Kalėdas ir Naujuosius metus. Dėkoju, kad esate kartu. Linkiu visiems dar labiau susitelkti, plėtojant „Baltrex“. Jei būsime vieningi, pasieksime dar geresnių rezultatų. Gražių švenčių!“.

Taip pat skaitykite

REGBIO RUNGTYNIŲ APŽVALGOS IR PRANEŠIMAI

Ant smėlio visi lygūs – paplūdimio regbio čempionai paaiškės po paskutinio turo

Lietuvos paplūdimio regbio čempionato antrą turą laimėjus „Baltrex-Šiauliai“ komandai, bendroje įskaitoje tai leido jiems pakilti į antrą vietą. Pirmame ture „Baltrex“ regbininkai buvo treti. Nuo pirmaujančios komandos atsilikdami vos dviem taškais, visas viltis pakovoti dėl čempionų vardo „Baltrex-Šiauliai“ komanda atideda trečiam turui. Užduotis paprasta, laimi trečią turą – tampi Lietuvos paplūdimio regbio čempionu. „Baltrex-Dubleriai“ po truputį busdami iš žiemos miego taip pat subūrė pajudėti norinčius regbininkus ir kaunasi čempionate. Tiesa – tikslai ir siekiai šiek tiek kitokie nei pagrindinės komandos.

Skaityti daugiau
Meniu