„BaltRex“ Sankt Peterburge sieks tik aukščiausių tikslų

„BaltRex“ Sankt Peterburge sieks tik aukščiausių tikslų

Regbio klubas „BaltRex“ jau šį savaitgalį Sankt Peterburge vyksiančiame Europos klubų čempionų taurės turnyre kovos su stipriausiomis Europos regbio-7 komandomis. Ankstesniais metais nuolat ant prizininkų pakylos lipdavę šiauliečiai ne žemesnius tikslus kelia ir šiemet. Prieš išvykstant į sankt Peterburgą, apie pasiruošimą turnyrui bei komandai keliamus tikslus pasikalbėjome su komandos treneriu Vytaru Bloškiu ir klubo direktoriumi Edmundu Ščavinsku.

„Pakiliomis nuotaikomis ruošiamės šiam turnyrui. Nors pastaruoju metu didesnį dėmesį skyrėme regbio-15 taktikoms ir treniruotėms, tačiau tikėsimės, kad po vasaros, kai didžioji mūsų komandos dalis atstovavo Lietuvos R-7 rinktinei, dar nebūsime visko pamiršę. Fizinį pasirengimą esame išlaikę, tad kelių treniruočių pakaks atgaivinti žinias ir persiorientuoti prie regbio-7 žaidimo stiliaus“, – treniruočių planais dalinosi treneris V.Bloškys.

Prie žaidžiančių trenerių Žygimanto Radžiaus ir Vytaro Bloškio, prisijungė ir Lietuvos regbio 7 treneris Tomas Zibolis. Komandos vadovas – Audrius Stonys. „BaltRex“ direktorius Edmundas Ščavinskas dėkojo Šiaulių miesto savivaldybei bei rėmėjams už suteiktą galimybę dalyvauti turnyre.

„Didžiulė motyvacija ruoštis, sportuoti visam klubui, stengtis atrodyti gerai Europos lygiu. Garsinti Šiaulius, Lietuvos regbį ir žinoma „BaltRex“ klubą. Be Šiaulių miesto ir rėmėjų indėlio visa tai būtų neįmanoma. Visų pirma tikslas yra išmėginti jėgas su aukščiausio lygio komandomis, pasitikrinti kokiame mes lygyje Europoje. Pažiūrėti, ar kyla mūsų lygis, ar leidžiasi. Žinoma vilioja ir prizinis fondas, todėl sieksime būti tarp prizininkų. Tačiau matome, kad kasmet turnyro lygis auga, komandos profesionalėja. Todėl tapti prizininkais bus itin sunku“, – teigė E.Ščavinskas.

Klubas „BaltRex“ yra nuolatinis šio turnyro prizininkas. Nors į turnyrą nevyksta keli pagrindinės sudėties žaidėjai, tikslai iš šiemet keliami tik patys aukščiausi.

„Kai kartelė taip aukštai iškelta, važiuojam ir norime pasirodyti vis geriau. Kadangi turnyre dalyvauja itin pajėgios komandos, net ir užėmęs grupėje pirmą vietą, nežinai kokį varžovą gausi ketvirtfinalyje. Svarbu pirmą dieną kuo geriau pasirodyti, o antrą dieną jau žiūrėsime kaip pasiseks. Ignas Jankaitis, Armandas Kalinauskas, Laurynas Prelgauskas ir Donatas Trumpickas nevyksta su komanda į turnyrą dėl asmeninių priežasčių. Planavome, kad jie padės komandai, bet pasikeitus situacijai tenka pasitelkti kitus žaidėjus. Turime nuostolių, tačiau gerai tai, kad mūsų komandoje nemažai pajėgių regbininkų, tad turime kuo juos pakeisti“, – pasakojo V.Bloškys.

12 stipriausių Europos komandų, suskirstytų po keturias į tris grupes :

A grupė : Lietuvos „Baltrex Šiauliai“, Šveicarijos „Switzers Geneva rugby“, Latvijos „Miesnieki“, Baltarusijos „Harugva“.

B grupė : Rusijos „ VVA Podmaskovje“, Čekijos „Dukla rugby“,  Ispanijos „AVK Bera Bera RT“, Italijos „Gran Milan 7s“.

C grupė : Lenkijos „Posnania“, Anglijos „Samurai“, Rusijos „Zastava 7“, Gruzijos „Rugby club Academy“.

Pasibaigus grupių etapui po dvi stipriausias komandas ir dvi geriausios trečias vietas užėmusios ekipos tęs kovą dėl apdovanojimų.

Šiauliečiai žais atidarymo rungtynes su Šveicarijos komanda, po poros valandų stos į kovą su baltarusiais, o grupės rungtynes užbaigs rungtynėmis su latviais.

„Dvi komandos gerai žinomos. Kaunantis su baltarusiais ir latviais, būsime favoritais. Su jais esame ne kartą rungtyniavę ir dažniausiai pasiekdavome pergales. Labiausiai nenuspėjama komanda yra iš Šveicarijos. Yra tekę kovoti su viena šios šalies komanda, tai jai atstovavo beveik visi prancūzai, demonstravo aukštą lygį, tad nežinome, kokio lygio žaidėjų bus šį kartą pasikvietę į savo gretas. Su šia komanda bus atkakliausia kova. Nepaisant favoritų etiketės, turime žaisti susikaupę, kadangi čia negali suklysti, viena klaida gali labai brangiai kainuoti“, – pasakojo komandos treneris Vytaras Bloškys.

Pirmasis mačas su Šveicarijos komanda – jau rugsėjo 4 dieną 9.00.

Nuoroda į tiesiogines transliacijas :

Vkontakte: https://vk.com/rugby7org

YouTube: https://www.youtube.com/c/rugby7spb

 

 

Taip pat skaitykite

REGBIO RUNGTYNIŲ APŽVALGOS IR PRANEŠIMAI

Meniu