„Baltrex-Šiauliai“ kapitono rankose nelengvai iškovotas pirmasis sezono trofėjus

 

Lietuvos regbio federacijos Didžiąją taurę iškovojo Šiaulių „Baltrex-Šiauliai“ komanda, kuri „LRF Sovli taurės“ finale po itin permainingos ir atkaklios kovos 44:33 palaužė nuolatinius varžovus Šiaulių „Vairas-Kalvis-Jupoja“ regbininkus. Pusantro kėlinio „Baltrex-Šiauliai“ dominavo aikštėje, diktavo žaidimo sąlygas ir triuškino varžovus 34:0. Įpusėjus antram kėliniui situacija aikštėje apsivertė aukštyn kojomis. Geltonas korteles gavo trys pirmaujančios ekipos žaidėjai. Aikštėje likę 12 žaidėjų prieš 15 varžovų nesugebėjo rimčiau pasipriešinti, o kraujo skonį pajutę ir spurtą surengę „Vairo“ regbininkai priartėjo iki 34:33. Tačiau lemiamą žodį rungtynėse tarė „Baltrex-Šiauliai“ komanda, kuri po tikslaus baudos smūgio ir dar vieno žeminimo nutolo iki 44:33 ir sudeginę paskutines rungtynių sekundes šventė pergalę.

„Baltrex-Šiauliai“ trenerio Žygimanto Radžiaus komentaras:

„Pusantro kėlinio kontroliavome žaidimą ir viskas vyko pagal planą. Mes žaidėme savo žaidimą, žinojome savo stipriąsias ir varžovų silpnąsias vietas. Tuo pasinaudodami persvėrėm rezultatą ir susikrovėme didžiulę persvarą.   O tada prasidėjo „pekla“. Antrame kėlinyje keli žaidėjai įsivėlė į ginčus su teisėju, vienu metu gavome tris geltonas korteles ir aikštėje likome vos 12 žaidėjų. Komanda išsiderino, paleidome rungtynių kontrolę, o tuo pasinaudoję varžovai priartėjo iki minimalios persvaros. Kilome į galutinį šturmą, pavyko realizacija, kad nebūtume pasiekiami vienu baudos smūgiu, o po to dar ir sėkminga ataka kraštu, po kurios varžovams nebeliko laiko pakeisti rungtynių baigties.

Šiam mačui buvome surinkę geriausią sudėti, kokia esame rungtyniavę ruošdamiesi šiam sezonui, tačiau tai dar ne pati stipriausia sudėtis, kokią galėtume suburti, jei pasijungtų visi pajėgiausi žaidėjai.

Dabar pradėsime ruoštis gegužės pradžioje startuosiančiam regbio-7 čempionatui. Tai bus puiki repeticija prieš gegužės 15 dieną Šiauliuose vyksiantį mūsų klubo jubiliejui skirtą „Šiauliai 7‘s“ turnyrą“.

 

Tuo tarpu „LRF Sovli taurės“ turnyre kovodami dėl 7-8 vietų Šiaulių „Baltrex-Dubleriai“ neatsilaikė prieš jungtinę Klaipėdos „Kuršių“ ir Plungės „Perkūno“ komandą 10:13. „Balterx-Dublerių“ treneris Audrius Stonys mačą apibūdino trumpai – „CHAOSAS“. Pasak trenerio – kelios klaidos, nesusikalbėjimas, jaunatviškas maksimalizmas, kai nori padaryti viską, o gaunasi atvirkščiai – viskas susidėjo į galutinį rezultatą, nulėmusį varžovų pergalę. Atsilikdami trimis taškais šiauliečiai pasirinko ne mėginti išlyginti rezultatą baudos smūgiu, o tęsė žaidimą siekdami pergalės. Deja, planas nepasiteisino. Nepaisant nesėkmės, A.Stonys sako, kad didžiuojasi komanda ir parodytu charakteriu – kova iki pat pabaigos.

„Baltrex-Dubleriai“ trenerio Audriaus Stonio komentaras:

„Ne viskas susiklostė taip, kaip norėtume ir tai įvyko ne dėl mūsų komandos kaltės. Su visa pagarba varžovams ir teisėjui, bet pasijutau, lyg grįžęs į savo vaikystę, kai regbiui žaisti buvo itin sudėtingos sąlygos. Nenorime skųstis ar ieškoti pasiteisinimų, tačiau kai žaidėjas prispaudžia kamuolį įskaitiniame plote ir pasirodo, kad reikėjo prispausti kamuolį už antros linijos, kurios ten neturėtų būti, tai kažką pasako apie aikštės kokybę ir varžybų eigą. Taip lygioje vietoje praradome taškus, kurių pabaigoje ir pritrūko.

Ypač reikia gerinti grumtynių gynybą. Galima sakyti, kad tuos du žeminimus ir gavome per grumtynių atsipalaidavimą. Žaidėjai šioje vietoje jau turėtų asmeniškai pergalvoti ko jie siekia žaisdami regbį, susidėlioti prioritetus.

Apskritai žaidimą vertinu neblogai, didžiuojuosi vyrais, kurie nepaisant visų nesklandumų kovojo ir visai nedaug trūko iki pergalės. Turėjome galimybę lyginti rezultatą, bet nusprendėme įžaisti kamuolį ir deja nepavyko sėkmingai baigti atakos.

Buvo daug progų, kurių neišnaudojome, prasti sprendimai baigiamosiose atakų stadijose, bereikalingi papildomi perdavimai ir kitos klaidos užkirto kelią pergalei.

Norisi laimėti visada, tačiau turime suprasti, kad mūsų komandoje labai daug jaunų žaidėjų, kuriems dar trūksta patirties, dėl to ir atsiranda klaidos ir nesusikalbėjimas aikštėje. Bet mes sunkiai dirbame per treniruotes ir kasdien tobulėjame“.

 

Taip pat skaitykite

REGBIO RUNGTYNIŲ APŽVALGOS IR PRANEŠIMAI

Ant smėlio visi lygūs – paplūdimio regbio čempionai paaiškės po paskutinio turo

Lietuvos paplūdimio regbio čempionato antrą turą laimėjus „Baltrex-Šiauliai“ komandai, bendroje įskaitoje tai leido jiems pakilti į antrą vietą. Pirmame ture „Baltrex“ regbininkai buvo treti. Nuo pirmaujančios komandos atsilikdami vos dviem taškais, visas viltis pakovoti dėl čempionų vardo „Baltrex-Šiauliai“ komanda atideda trečiam turui. Užduotis paprasta, laimi trečią turą – tampi Lietuvos paplūdimio regbio čempionu. „Baltrex-Dubleriai“ po truputį busdami iš žiemos miego taip pat subūrė pajudėti norinčius regbininkus ir kaunasi čempionate. Tiesa – tikslai ir siekiai šiek tiek kitokie nei pagrindinės komandos.

Skaityti daugiau
Meniu