Kalinauskų dueto ugdomos jaunosios „Baltrex“ kartos savaitgalinis medalių kraitis.

Kalinauskų dueto ugdomos jaunosios „Baltrex“ kartos savaitgalinis medalių kraitis.

Vienas kitą papildydami, pasitardami, pasiginčydami treneriai tėvas ir sūnus Vytautas ir Armandas Kalinauskai skiepija jaunajai „Baltrex“ kartai meilę regbiui. Šį savaitgalį Vytauto treniruojama jaunių „Regbio akademija-Baltrex“ komanda tapo Lietuvos čempione. O Armando auklėtiniai jaunučių grupėje varžovams nusileido tik finale ir pasipuošė sidabro medaliais.

Jaunučių turnyre dalyvavo devynios komandos, padalintos po tris į tris grupes. Grupių laimėtojai įgavo teisę tarpusavyje sužaisti rato principu ir išsiaiškinti, kas užima pirmą, antrą ir trečią vietas. Turnyras startavo 11.00 valandą šeštadienį. Sustygavęs ir turnyrui paruošęs komandą, Armandas dar vadovavo jai keliuose mačuose, tačiau vėliau išskubėjo į pagrindinį regbio stadioną, kur vyko „Šiauliai 7‘s“ turnyras, kadangi pats dar atstovauja „Baltrex-Šiauliai“ vyrų regbio komandai. Vaikų komandos Armandas nepaliko likimo valiai – perleido vadžias į patikimas Vytauto rankas, o šis su jaunaisiais „Baltrex“ regbininkais nukeliavo iki antrosios vietos.

„Regbio-7 turnyre šie vaikai dar nebuvo dalyvavę, todėl jiems tai buvo nauja. Taip pat jie niekad nebuvo rungtyniavę beveik per visą stadiono plotą, juo labiau spardę per vartus. Šaunuoliai vaikai, susitvarkė su jauduliu, su iškeltais tikslais. Iki pirmos vietos mums pritrūko drausmės gynyboje. Negalima leisti vienam vaikui, nors jis ir pranašesnis už kitus, taip lakstyti laisvai ir daryti aikštėje ką nori. Turime laiko iki antro etapo, dirbsime ir pirmiausia taisysime gynybos spragas“, – apie turnyro pasiekimus pasakojo Armandas Kalinauskas.

Geriausiu žaidėju „Regbio akademija – Baltrex“ komandoje pripažintas Herkus Vaičekauskas.

Na, o sekmadienį Vytautas Kalinauskas su jaunių amžiaus grupės komanda išsiruošė į žūtbūtinį mūšį. Lietuvos jaunių regbio-7 čempionate atėjo lemiamų išbandymų metas. Pirmajame ture laimėję, o antrojo finale pralaimėję varžovams „Regbio akademija-Baltrex“ regbininkai privalėjo įveikti nuolatinius varžovus „Regbio akademija-Baltik vairas“ regbininkus. Scenarijus pasikartojo kaip ir du pirmus etapus – finale susitiko abi regbio akademijos komandos.

Atkaklus mūšis aikštėje vyko iki paskutinių minučių. Pirmaudami trimis taškais jaunieji „Baltrex“ regbininkai atlaikė paskutinę varžovų ataką, sulaukė klaidos ir išsmūgiavo kamuolį į užribį. Iškovota pergalė 17:14 ir užimta pirma vieta čempionato įskaitoje.

„Po pralaimėjimo antrame etape vyrai susikaupė, nusiteikė kovai. labai norėjome laimėti. Tikriausiai šiek tiek labiau nei varžovai, tai ir nulėmė mūsų pergalę. Po pirmo kėlinio atsilikome, o antroje dalyje jau mes kontroliavome kamuolį. Labai noriu padėkoti palaikymo komandai, tėveliams, kurie atvyko ir itin aistringai palaikė komandą. Tai padėjo atsitiesti pralaimint ir išplėšti pergalę“, – pasakojo Vytautas Kalinauskas.

Finalinėse varžybose „Regbio akademija-Baltrex“ komandai pelnė: Nedas Latanauskas -5, Robertas Petrošius -12. Būtent Robertui skirtas ir naudingiausio viso turnyro žaidėjo prizas. Žanas Dambrauskas apdovanotas, kaip geriausias trečiojo etapo žaidėjas.

Vienas etapas baigtas, pasideda nauji iššūkiai. Vytautas ir Armandas vėl sėda braižyti žaidimo schemų ir ieškoti kelių, kaip komandas atvesti ant apdovanojimų pakylos.

 

 

 

Taip pat skaitykite

REGBIO RUNGTYNIŲ APŽVALGOS IR PRANEŠIMAI

Ant smėlio visi lygūs – paplūdimio regbio čempionai paaiškės po paskutinio turo

Lietuvos paplūdimio regbio čempionato antrą turą laimėjus „Baltrex-Šiauliai“ komandai, bendroje įskaitoje tai leido jiems pakilti į antrą vietą. Pirmame ture „Baltrex“ regbininkai buvo treti. Nuo pirmaujančios komandos atsilikdami vos dviem taškais, visas viltis pakovoti dėl čempionų vardo „Baltrex-Šiauliai“ komanda atideda trečiam turui. Užduotis paprasta, laimi trečią turą – tampi Lietuvos paplūdimio regbio čempionu. „Baltrex-Dubleriai“ po truputį busdami iš žiemos miego taip pat subūrė pajudėti norinčius regbininkus ir kaunasi čempionate. Tiesa – tikslai ir siekiai šiek tiek kitokie nei pagrindinės komandos.

Skaityti daugiau
Meniu