Regbio klubas „Baltrex-Šiauliai“ pretenduoja į „Metų sporto klubo“ nominaciją. Klubas – be pralaimėjimų!

Gyvavimo 30-metį šiemet minintis regbio klubas „Baltrex-Šiauliai“ 2020 metus vadina pačiais sėkmingiausiai per visą gyvavimo laikotarpį.

Itin sudėtingos pasirengimo sezonui sąlygos ne tik kad nesutrikdė klubo veiklos, o atvirkščiai – paskatino klubo narius ir bendruomenę dar labiau susivienyti. Po priverstinio karantino ir nuotolinių treniruočių pavasarį, įžengusi į aikštę „Baltrex-Šiauliai“ komanda nepatyrė nė vieno pralaimėjimo ir triumfavo „Baltic Top lygoje”. Čempionų vardas susigrąžintas po trejų metų pertraukos.

Trumpai apie „Baltic Top lygą“ skaičiais :

  • 7 rungtynės – 7 pergalės;
  • Pelnyta 319 taškų, praleisti – tik 78;
  • Vidutinė 7 laimėtų rungtynių persvara – 34 taškai.

Klubas didžiuojasi ne tik reprezentacine vyrų komanda, bet ir puikius rezultatus šį sezoną pademonstravusia jaunąja „Baltrex-Šiauliai“ karta. Lietuvos jaunimo, jaunių ir jaunučių pirmenybėse iškovoti aukščiausios prabos medaliai, o vaikų ir vaikučių pirmenybėse dalyvavusios komandos tapo prizininkais.
Klubo žaidėjai gali pasigirti ne tik komandiniais, bet ir asmeniniais pasiekimais. Komandos žaidžiantysis treneris, Lietuvos rinktinės kapitonas Žygimantas Radžius pripažintas geriausiu „Baltic Top lygos” žaidėju, Armandas Kalinauskas – rezultatyviausias lygoje .Vienas talentingiausiųjų – Arnas Prielaidas pripažintas geriausiu Lietuvos regbininku iki 21-erių metų amžiaus kategorijoje.

Po pergalingo sezono Žygimantas Radžius, drauge su kito Šiaulių klubo atstovu Jonu Mikalčiumi dalyvavo Bermuduose vykusiame pirmajame Pasaulinio lygio regbio-10 turnyre, ir vienoje aikštelėje kovojo su pasaulinio lygio regbio žvaigždėmis – profesionalais.

„Baltrex-Šiauliai klubo žaidėjai atstovauja Lietuvą visų amžiaus grupių rinktinėse. Klubas nuolat gina Lietuvos garbę Europos klubų čempionų turnyre, kuriame visada lipa ant prizininkų pakylos. Deja, šiemet dėl suprantamų priežasčių turnyras nebuvo surengtas.

Lietuvos regbio 7 rinktinėje ir išplėstiniame kandidatų sąraše yra unikaliai didelis „Baltrex-Šiauliai“ klubo žaidėjų skaičius. Rinktinėje, kuri susigrąžino Lietuvą į Grand prix divizioną, klubą atstovavo 9 žaidėjai iš 13 komandos narių.

Būdamas socialiai atsakingas, „Baltrex-Šiauliai“ klubas aktyviai bendradarbiauja su švietimo įstaigomis. Pasirašius sutartį su „Saulėtekio“ gimnazija Šiauliuose, klubas gimnazijos patalpose įrengė patalpas. Maža to, klubo pastangomis tvarkomas gimnazijos stadionas, kuriuo naudosis ne tik regbininkai, tačiau patogiau sportuos ir visa mokyklos bendruomenė.

Siekiant sudominti sportu vaikus ir jaunimą, rengiamos jų amžių atitinkančios regbio treniruotės, organizuojama papildoma sveikatinimo veikla, treniruotės baseine ar specialios stovyklos. Palaikyti ir auginti susidomėjimą sportu bei ugdyti komandinę dvasią, treneriai su vaikais bendrauja ir neformalioje aplinkoje, rengia filmų peržiūras vakarais, organizuoja bendruomenės šventes, užsiėmimus kartu su tėvelais.

Klubas nuolat plečia bendraminčių ratą, bendrauja su verslo organizacijomis. „Baltrex – Šiauliai’ klubo veikla domisi ir jį aktyviai remia ne tik vietinio, tačiau ir tarptautinio kapitalo bendrovės. Šiuo metu rėmėjų ir partnerių ratą sudaro daugiau nei 30 įmonių ir organizacijų. Na, o klubo pasididžiavimas, pagrindiniai rėmėjai, kurie su klubu tvirtai keliauja petys-petin nuo pat klubo įsikūrimo.

Nors Šiauliuose šiuo metu gyvuoja net trys pajėgūs regbio klubai, „Baltrex-Šiauliai“ ir toliau sėkmingai užkariauja gerbėjų širdis ir šiuo metu yra subūrusi didelę, ištikimų sirgalių grupę, kuri aistringai palaiko ir dalyvauja visose rungtynėse.

Pagrindinės komandos sudėtis kinta lėtai, todėl natūraliai pavyksta išlaikyti komandos branduolį. Klubas pildosi klube užaugintais jaunaisiais talentais. Klubo unikalumą pabrėžia ir trenerių lojalumas. Treneriai buvę arba vis dar esami žaidėjai, kurie neabejingi veiklai ir tęsią veiklą pasibaigus žaidėjų karjerai.

Aktyviai veikiantis klubas planuoja ateinančių metų darbus. 2021 metų gegužės 15 d. Šiaulių regbio stadione „Baltrex-Šiauliai“ planuoja surengti tarptautinį regbio-7 turnyrą „Šiauliai 7s“. Jame galėsime išvysti elitines Europos regbio komandas iš Anglijos, Ukrainos, Izraelio, Rusijos, Vokietijos ir žinoma, Lietuvos.

Taip pat skaitykite

REGBIO RUNGTYNIŲ APŽVALGOS IR PRANEŠIMAI

Ant smėlio visi lygūs – paplūdimio regbio čempionai paaiškės po paskutinio turo

Lietuvos paplūdimio regbio čempionato antrą turą laimėjus „Baltrex-Šiauliai“ komandai, bendroje įskaitoje tai leido jiems pakilti į antrą vietą. Pirmame ture „Baltrex“ regbininkai buvo treti. Nuo pirmaujančios komandos atsilikdami vos dviem taškais, visas viltis pakovoti dėl čempionų vardo „Baltrex-Šiauliai“ komanda atideda trečiam turui. Užduotis paprasta, laimi trečią turą – tampi Lietuvos paplūdimio regbio čempionu. „Baltrex-Dubleriai“ po truputį busdami iš žiemos miego taip pat subūrė pajudėti norinčius regbininkus ir kaunasi čempionate. Tiesa – tikslai ir siekiai šiek tiek kitokie nei pagrindinės komandos.

Skaityti daugiau
Meniu