Regbis atkeliauja į Šiaulių „Dermės“ mokyklą

Regbio klubas „Baltrex“ džiaugiasi galėdamas pristatyti dar vienus draugus, tai – „Šiaulių „Dermės“ mokykla. Po mokyklos vadovų pokalbio su kūno kultūros mokytoju Simu Garbeniu, kuris žaidžia regbį atstovaudamas „Baltrex-Dublerių“ komandai  ir vaikino patvirtinimo, kad regbis įdomi, judri ir svarbiausia ne grubi sporto šaka ir būtų itin naudinga mokyklos auklėtiniams, buvo nuspręsta susisiekti su „Baltrex“. Netrukus nauja draugystė įtvirtinta parašais.

Šiaulių „Dermės“ mokykla – tai vienintelė tokia bendrojo ugdymo mokykla Lietuvoje, kurios paskirtis – specialioji mokykla kalbėjimo ir kalbos sutrikimus turintiems mokiniams.

„Mes teikiame ikimokyklinio ir priešmokyklinio, pradinio ir pagrindinio bendrojo ugdymo programas. Iš viso mūsų mokyklą lanko apie 270 vaikų ir visos Lietuvos. Auklėtiniai mokykloje praleidžia 24 valandas, 7 dienas per savaitę. Čia jų antrieji namai. Pas mus labai jauku, visi vieni kitus žino, pažįsta, bendrauja. Esame viena didelė šeima, rūpinamės vieni kitais“, – šiltai apie mokyklą ir auklėtinius pasakoja „Dermės“ mokyklos neformaliojo švietimo skyriaus vedėja Ieva Juozapavičiūtė.

„Baltrex“ klubo direktorius Edmundas Ščavinskas džiaugiasi, kad šiemet pavyko pasirašyti bendradarbiavimo sutartis su įvairiomis Šiaulių miesto ugdymo įstaigomis ir jau netgi įvyko pirmieji susitikimai su tų įstaigų auklėtiniais.

„Spindulio“ centre jau įvyko pirmos treniruotės, pirma auklėtinių pažintis su regbiu. Atsiliepimai tik patys geriausi tiek iš centro pusės, tiek iš mūsų trenerių. Jau turime patirties dirbant su vaikais, paaugliais, turinčiais specialiųjų ugdymosi poreikių, todėl tikiu, kad viskas įvyks sklandžiai ir „Dermės“ mokykloje. Turime žinių ir galimybių, smagu, kad visa tai galėsime panaudoti suteikiant naudos naujiems mūsų draugams“, – teigė E. Ščavinskas.

„Dermės” mokykloje kūno kultūros mokytoju dirbantis S. Garbenis taip pat rungtyniauja ir „Baltrex-Dublerių“ regbio komandoje. Vaikinas ypač palankiai priėmė žinią, kad jo auklėtiniams atsiras galimybė susipažinti su regbiu ir netgi lankyti regbio treniruotes.

„Aš pats dar nesu tiek pažengęs žaisdamas regbį, kad galėčiau auklėtiniams per fizinio ugdymo pamokas vesti treniruotes, todėl užsiimame įvairiomis kitomis veiklomis. Pasitarėme su mokyklos vadovybe, ieškojome socialinių partnerių, aptarėme regbio sporto šakos ypatybes – kad tai nėra grubi sporto šaka, pasvarstėme, kokią naudą berniukams regbis galėtų duoti. Ir jau tada, susisiekus su Edmundu, buvo aptartos bendradarbiavimo sąlygos“, – pasakojo kūno kultūros mokytojas Simas.

Sutartis su „Dermės“ mokykla pasirašyta, jau aptarti ir pirmieji bendri renginiai.

„Susitikimo su mokyklos direktore Rūta Lanauskiene metu buvo sutarta, kad pirmiausia bus organizuojami susitikimai su auklėtiniais, kuriuose bus pristatoma regbio sporto šaka, papasakotos sportininkų patirtys ir jų sėkmės istorijos. O jau po to tradiciškai mūsų treneriai galės sudalyvauti fizinio ugdymo pamokose, pradėti po truputį mokyti vaikus regbio paslapčių. Taip pat planuojame rimtesnį ilgalaikį projektą – neformalaus ugdymo regbio treniruočių būrelį pačioje mokykloje“, – netolimos ateities planais dalijosi klubo direktorius Edmundas.

Didžioji dalis „Dermės“ mokyklos auklėtinių – berniukai, todėl dar vienas naujos sporto šakos būrelis itin laukiamas.

„Mūsų mokykloje vyksta įprastos pamokos, o kai jos baigiasi, prasideda neformalusis švietimas. Tai ir tarties, kalbos ir klausos lavinimo pratybos – logopediniai užsiėmimai, ir įvairūs nemokami būreliai. Darželyje turime 12 būrelių, o mokykloje apie 20. Iš sportinės srities vyksta dviejų rūšių šokių ir krepšinio bei judriųjų žaidimų būreliai. Didžioji dalis mūsų mokyklos auklėtinių – berniukai. Jie aktyvūs, nori veiklos, tad pastarieji sporto užsiėmimai yra patys lankomiausi ir populiariausi. Maža to, sporto būrelių treneriai vyrai vaikams tampa ir autoritetu, ir pavyzdžiu“, – pasakojo I. Juozapavičiūtė.

7–16 metų auklėtinius mokantis S. Garbenis sako, kad jam pačiam regbis patiko iš karto, kai paragintas draugo išbėgo į aikštę draugiškų rungtynių metu, todėl tiki, kad ir jo auklėtiniai entuziastingai dalyvaus treniruotėse.

„Su regbiu susipažinau prieš kelerius metus, kai bičiulis Mantas Grigaliūnas pakvietė į draugiškas rungtynes. Pabandžius patiko ir jau apie metus treniruojuosi rimtai. Atstovauju „Baltrex-Dublerių“ komandai. Greta regbio užsiimu ir kovos menais, tai labai padeda dabar žaidžiant regbį, ypač pozicijoje, kurioje žaidžiu – grumtynėse. Iš kovos menų, imtynių susiformavęs supratimas, kaip geriau užsiimti padėtį griaunant varžovą, kūno valdymas, paprasčiausiai ėjimas į kontaktą, turime įpratimą tai daryti. Regbis man labai įdomi sporto šaka, todėl tikiu, kad ir mano mokinius ji taip pat sudomins. Kas žino, gal kokį perspektyvų sportininką rasime“, – apie pažintį su regbiu pasakojo S. Garbenis.

Jei norite prisijungti prie klubo „Baltrex“ bendruomenės, kyla klausimų dėl bendradarbiavimo ar rėmimo sąlygų, maloniai prašome susisiekti su klubo direktoriumi Edmundu Ščavinsku telefonu  8684 71150 arba elektroniniu paštu baltrexrugby@yahoo.com.

 

Taip pat skaitykite

REGBIO RUNGTYNIŲ APŽVALGOS IR PRANEŠIMAI

Ant smėlio visi lygūs – paplūdimio regbio čempionai paaiškės po paskutinio turo

Lietuvos paplūdimio regbio čempionato antrą turą laimėjus „Baltrex-Šiauliai“ komandai, bendroje įskaitoje tai leido jiems pakilti į antrą vietą. Pirmame ture „Baltrex“ regbininkai buvo treti. Nuo pirmaujančios komandos atsilikdami vos dviem taškais, visas viltis pakovoti dėl čempionų vardo „Baltrex-Šiauliai“ komanda atideda trečiam turui. Užduotis paprasta, laimi trečią turą – tampi Lietuvos paplūdimio regbio čempionu. „Baltrex-Dubleriai“ po truputį busdami iš žiemos miego taip pat subūrė pajudėti norinčius regbininkus ir kaunasi čempionate. Tiesa – tikslai ir siekiai šiek tiek kitokie nei pagrindinės komandos.

Skaityti daugiau
Meniu