„Baltrex“ 2021 – Auksinė šypsena su vienu sidabriniu dantimi

„Baltrex“ 2021 – Auksinė šypsena su vienu sidabriniu dantimi

Po puikaus praėjusio 2020 metų sezono, kuomet svarbiausiuose čempionatuose „Baltrex-Šiauliai“ skynė pirmąsias vietas atrodė,  kad kilti dar aukščiau tiesiog nebėra kur. „Hold my beer“ tarė visa „Baltrex“ organizacija ir besibaigiant 2021 metams šį sezoną galima drąsiai vadinti dar geresniu nei pernykštis. Titulai Baltijos top lygoje, Lietuvos regbio-7 čempionate. Įspūdingi pasirodymai ir istorinės pergalės „Šiauliai 7‘s“ ir Europos klubų čempionų taurės turnyre. Auksą Lietuvos čempionate užsikabino „Dubleriai“ ir po pergalingo finalo mėšlungio traukiamas kojas vos vilkdami jauniai. Peržvelgiant visą metų titulų kraitį – vos vienoje amžiaus grupėje „Baltrex“ komanda užėmė antrą vietą, o visose likusiose – žibėjo auksiniai pasirodymai. „Iki tobulo sezono pritrūko visai nedaug. Tad planas ateinančiam sezonui kaip ir aiškus – išlaykyti pozicijas ir paskutinį sidabrą paversti auksu“, – nekukliais planais dalinosi „Baltrex-Šiauliai“ treneris Vytaras Bloškys.

Gali pasirodyti, kad 2021 metai klubui buvo tarsi lengvas pasivaikščiojimas stadione. Anaiptol, šiemet į atlapus kibo ne tik nuolatiniai varžovai „Vairo“ regbininkai, tačiau ir Kauno „Ąžuolo“ komanda. Tiek pusfinalio, tiek ir finalo serijose „Baltrex-Šiauliai“ su varžovais pasidalino po pergalę, o sveiką kailį pavyko išnešti ir titulą apginti padėjo geresnis taškų santykis. Žinoma – nugalėtojai neteisiami, tačiau tai tik įrodo, kad Lietuvoje regbio lygis auga ir atsiranda vis daugiau komandų pretenduojančių nukarūnuoti čempionus. Tai neleis „Baltrex“ komandoms užmigti ant laurų ir suteiks dar daugiau motyvacijos tobulėti.

„Praėjusiais metais buvome labai motyvuoti ir susitelkę, kadangi visi degėme noru iškovoti titulą, kai to nepavyko padaryti 2019 metais. Kai tas mūsų susitelkimas davė vaisių ir 2020 metų pabaigoje savo kišenėje turėjome beveik visus titulus, atėjo 2021 metai ir laikas juos apginti, o tai padaryti būna visuomet sunkiau nei iškovoti pirmą kartą. Ir visa ši teorija pasimatė realybėje kai išėjome į aikštę žaisti pusfinalio ir finalo rungtynių. Trūko laiko pasiruošti, strigom, įtakos turėjo ir mikro traumos. Buvo daug sunkiau, bet džiaugiamės, kad pavyko apginti pozicijas. Tai ir savotiška pamoka mums, kad snausti negalima, kadangi visi stiprėja, tobulėja ir norint būti pirmiems reikia ir mums neatsilikti“, – pasakojo V.Bloškys.

Geras komandos pasirodymas beveik visuose frontuose visų pirma prasidėjo nuo metų pradžioje įvykusių klubo struktūros pokyčių ir užduočių pasidalijimo.

„Kai visi žino, kas už ką atsakingas, o visa bendruomenė noriai padeda ir palaiko, tai tiesiog negali nepasisekti. Visi esame motyvuoti siekti kuo geresnių rezultatų. Ypač džiaugiamės ir vienu didžiausiu šių metų pasiekimu laikome tai, kad mūsų klube regbio treniruotes lankančių vaikų padaugėjo trečdaliu, todėl padaugėjo ir trenerių, kurie su tais vaikais dirba. Kokybiški regbio pagrindai nuo pirmų dienų pakloja pamatus ateities pergalėms“, – klubo pasiekimais džiaugėsi direktorius Edmundas Ščavinskas.

„Baltrex“ garsėja tuo, kad pagrindinės komandos varomoji jėga, tai klubo sistemoje užaugę sportininkai. Perspektyvūs žaidėjai atstovaudami jaunių amžiaus grupės ar „Dublerių“ komandoms po truputį įsilieja į vyrų komandos sudėtį, taip įnešdami naujų jėgų ir palaipsniui pakeisdami vyresnius, karjerą baigiančius veteranus. Šiemet klubo spalvas ginti pradėjo ir merginų „Baltrex“ komanda.

„Klube susiformavusi sistema padeda natūraliai papildyti pagrindinę komandą pajėgiais jaunais žaidėjais. Su jaunimu kelerius metus vis laimėdavome pirmąsias vietas, gal tai šiek tiek užmigdė mūsų budrumą ir šiemet finalas buvo ypač atkaklus. Nemaža dalis jaunių komandos atstovauja ir „Dublerių“ ekipai, kuri taip pat tapo čempione. Šis pasiekimas visus labai nustebino, didžiuojamės jaunaisiais mūsų regbininkais. Turime gerų trenerių, kurie puikiai paruošia vaikus. Kuo daugiau vaikų – tuo šviesesnė mūsų klubo ateitis. Merginos, mūsų klubo puošmena. Jos gausiai renkasi į treniruotes, jau pelnyti ir pirmieji taškai, pradeda suprasti žaidimą. Svarbiausia yra noro, o rezultatai ateis ateityje“, – pasakojo V.Bloškys.

2021 metais „Baltrex“ klubas pradėjo skaičiuoti ketvirtą gyvavimo dešimtmetį. 2020 metais paminėję klubo 30 metų jubiliejų regbininkai dėl pandemijos ir taikytų apribojimų, net tinkamai atšvęsti neturėjo galimybės. Nepaisant visų negandų, jubiliejus su trenksmu atšvęstas šių metų gegužės mėnesį. Surengtas pirmasis tarptautinis regbio-7 turnyras „Šiauliai 7‘s“.

„Mūsų klubo jubiliejaus šventimas, dėl visiems suprantamų priežasčių, užsitęsė – nors minėjome pernai, pagrindiniai renginiai buvo vykdomi šiemet. „Šiauliai 7‘s“ – tai projektas, kurio labai laukėme, kurio organizavimui atidavėme labai daug jėgų. Sulaukėme pajėgių varžovų, garbingų svečių. Tai buvo mūsų viso klubo narių didžiulių pastangų rezultatas. Labai džiugu, kad šio turnyro metu sulaukėme pagalbos ir iš jaunųjų mūsų klubo atstovų – apie 20 vaikinų ir merginų buvo savanoriais ir labai prisidėjo prie sklandaus turnyro pravedimo“, – jubiliejinį turnyrą prisiminė E.Ščavinskas.

Direktoriui antrino ir treneris Vytaras Bloškys, kuris su komanda išsikovojo vietą finale, tačiau ten po nerealaus atkaklumo kovos turėjo pripažinti Čekijos komandos pranašumą.

„Šiauliai 7‘s turnyre sulaukėme stiprių varžovų, o mūsų komandai šiek tiek nepasisekė, kadangi keli žaidėjai buvo patyrę traumas. Tačiau šis turnyras – tai ne vien sportiniai rezultatai. Jis tapo kokybės ir profesionalumo įrodymu. Turnyro organizatoriai perspjovė patys save, neįsivaizduoju, ką dar geriau galima padaryti. Nieko netrūko, viskas buvo suderinta, tai buvo vienas geriausių turnyrų per visą Lietuvos regbio istoriją“, – mintimis dalinosi Vytaras Bloškys.

Vardinant šių metų pasiekimus negalima pamiršti puikaus pasirodymo Europos klubų čempionų taurės turnyro. Sankt Peterburge vykusiame turnyre, įspūdingą formą demonstravę Šiaulių „BaltRex-Šiauliai“ regbininkai nukeliavo iki finalo. Pakeliui šiauliečiai nugalėjo pajėgius Latvijos, Baltarusijos ir Šveicarijos klubus, o pusfinalyje parklupdė vieną pajėgiausių regbio-7 komandų pasaulyje – Anglijos „Samurai“. Finale „BaltRex-Šiauliai“ regbininkai susitiko su turnyro šeimininkų, Sankt Peterburgo „Zastava 7“ komanda ir turėjo pripažinti varžovų pranašumą.

„Baltrex“ didžiuojasi, kad jų veikla ir pasiekimai tampa vis labiau pastebimi. Geriausias to įrodymas – rėmėjų ir partnerių su įmonėmis ir fiziniais asmenimis skaičius siekia net keturias dešimtis.
„Be rėmėjų mūsų veikla ir tobulėjimas praktiškai būtų neįmanomas. Džiaugiamės, kad vis daugiau verslo atstovų mato mus kaip patikimus partnerius. Didėja rėmėjų ratas, didėja klubo biudžetas, galime suteikti vis geresnes sąlygas sportuojantiems. Taip pat dėkojame Šiaulių miesto vadovams, už teisingą požiūrį į visas sporto šakas, o tuo pačiu ir regbį. Jaučiamas didelis palaikymas ir tai įrodo, kad dirbame tinkama linkme“, – rėmėjams ir miesto valdžiai dėkojo E.Ščavinskas.

Visiškai šviežios naujienos – gautas finansavimas Saulėtekio gimnazijos sporto aikštyno rekonstravimui. Kadangi „Baltrex“ klubo būstinė įsikūrusi būtent šios gimnazijos patalpose ir klubas yra šio projekto partneris, tai per ateinančius dvejus metus sutvarkytas sporto aikštynas prisidės prie dar kokybiškesnio sportininkų pasiruošimo svarbiausioms ateities kovoms.

„Nuoširdus AČIŪ visiems prisidėjusiems prie sklandžios klubo veiklos. Pergalės – tai visų mūsų bendro darbo rezultatas“, – bendruomenei dėkojo klubo direktorius Edmundas Ščavinskas.

Taip pat skaitykite

REGBIO RUNGTYNIŲ APŽVALGOS IR PRANEŠIMAI

Ant smėlio visi lygūs – paplūdimio regbio čempionai paaiškės po paskutinio turo

Lietuvos paplūdimio regbio čempionato antrą turą laimėjus „Baltrex-Šiauliai“ komandai, bendroje įskaitoje tai leido jiems pakilti į antrą vietą. Pirmame ture „Baltrex“ regbininkai buvo treti. Nuo pirmaujančios komandos atsilikdami vos dviem taškais, visas viltis pakovoti dėl čempionų vardo „Baltrex-Šiauliai“ komanda atideda trečiam turui. Užduotis paprasta, laimi trečią turą – tampi Lietuvos paplūdimio regbio čempionu. „Baltrex-Dubleriai“ po truputį busdami iš žiemos miego taip pat subūrė pajudėti norinčius regbininkus ir kaunasi čempionate. Tiesa – tikslai ir siekiai šiek tiek kitokie nei pagrindinės komandos.

Skaityti daugiau
Meniu