„Baltrex“ nestabdo – šeštadienį dėl LRF taurės kovos Marijampolėje, sekmadienį Rygoje varžysis dėl žiemos taurės

„Baltrex“ nestabdo – šeštadienį dėl LRF taurės kovos Marijampolėje, sekmadienį Rygoje varžysis dėl žiemos taurės

Šį šeštadienį keturios regbio komandos: Šiaulių „Baltrex-Šiauliai“, „Vairas-Kalvis-Jupoja“ ir „Šiauliai“ bei Vilniaus „VRA-Tomosta“ Marijampolėje stos į kovą dėl Lietuvos regbio federacijos SOVLI taurės. „Baltrex-Dubleriai“ šį savaitgalį taip pat nesėdės sudėję rankų – komanda sekmadienį dalyvaus Rygoje vyksiančiame Livonia Winter-10 regbio turnyre, kuriame kovos su penkiomis Latvijos ekipomis.

Apie pasirengimą savaitgalio startams pasikalbėjome su „Baltrex-Šiauliai“ treneriu Žygimantu Radžiumi ir „Baltrex-Dubleriai“ žaidžiančiuoju treneriu Edmundu Ščavinsku.

Pasirengimas sezonui dar tik prasideda, tad „Baltrex-Šiauliai“ treneris Žygimantas Radžius pasakoja, kad pagrindinis LRF Sovli taurės turnyro tikslas – išbandyti jaunus žaidėjus, pamatyti, ką reikia taisyti bei įsivertinti savo dabartinį lygį.

„Į turnyrą vešimės nemažai jaunimo, juos išbandysime, žiūrėsime, gal jau priaugo iki TOP lygos ir jau pretenduos papildyti pagrindinę komandą artėjančiame sezone. Šio turnyro metu savo gretose neturėsime kariškių, kurie šiuo metu dalyvauja pratybose. Praradimų turime, tačiau ieškome teigiamų dalykų, tad turėsime galimybę daugiau žaidimo laiko suteikti jauniems žaidėjams. Pagrindinis tikslas – „apšaudyti“ jaunimą, pamatyti kokiame lygyje esame, ką tobulinti, ką keisti. Žinoma, visada siekiame iškovoti trofėjų, tačiau pasiruošimas sezonui dar tik prasideda. Kol kas treniravomės salėse, todėl iš karto išėjus į dideles erdves nereikia labai tikėtis stebuklingos formos, šlubuos ir technika ir fizinis pasirengimas dar nebus tobulas“, – pagrindinius turnyro tikslus vardino treneris Žygimantas Radžius.

Na, o sekmadienį jaunųjų „Baltrex-Dubleriai“ komandos žaidėjų laukia nemenkas penkių Latvijos komandų iššūkis – Rygos „Skonto“ uždaroje arenoje vyks tradicinis regbio 10 turnyras “Livonia winter 10”. Komandos treneris Audrius Stonys ruošia komandą artėjantiems nemenkiems iššūkiams, o žaidžiantysis treneris Edmundas Ščavinskas sako, kad tai puiki proga pasiruošti artėjančiam sezonui, o jauniems komandos žaidėjams kaupti patirtį, kuri bus būtina atstovaujant Lietuvą Europos čempionatuose.

“Praėjusiais metais turnyras dėl pandemijos nevyko, dar metus prieš tai jis buvo išaugęs į tikrai aukšto lygio turnyrą. Kaip bus šiemet – pamatysime. Susirinks pajėgios komandos, o mes mėginsime parodyti kuo geresnį žaidimą. Šiemet šaltasis metų sezonas mums ypač palankus, kadangi vyksta nemažai turnyrų. Jaunimas gali ne tik ruoštis salėse, tačiau ir treniruotėse atidirbtus veiksmus išmėginti varžybose. Mūsų apetitas kyla bevalgant. Top paplūdimio čempionate parodėme, kad galime žaisti su itin pajėgiomis komandomis ir netgi jas nugalėti, todėl ir šiame turnyre neplanuojame sau klijuoti autsaiderių etiketės. Dar vienas labai svarbus momentas, kad nemaža dalis mūsų komandos jaunimo atstovauja U-18 regbio rinktinę, tad žaidimas su vyrų komandomis vaikinus užgrūdins ir suteiks daugiau pasitikėjimo savo jėgomis, kai ateis svarbiausių startų laikas. Kiekvienose rungtynėse, kiekviename turnyre rodome nagus, stengiamės kibti į atlapus varžovams ir siekti tik pergalių. Kartais ir viena pergalė atneša labai daug džiaugsmo. Manau, kad panašus scenarijus bus ir Latvijoje. Jei užimtume bent trečią vietą – būtume labai patenkinti“, – pasakojo žaidžiantysis komandos treneris Edmundas Ščavinskas.

Taip pat skaitykite

REGBIO RUNGTYNIŲ APŽVALGOS IR PRANEŠIMAI

Ant smėlio visi lygūs – paplūdimio regbio čempionai paaiškės po paskutinio turo

Lietuvos paplūdimio regbio čempionato antrą turą laimėjus „Baltrex-Šiauliai“ komandai, bendroje įskaitoje tai leido jiems pakilti į antrą vietą. Pirmame ture „Baltrex“ regbininkai buvo treti. Nuo pirmaujančios komandos atsilikdami vos dviem taškais, visas viltis pakovoti dėl čempionų vardo „Baltrex-Šiauliai“ komanda atideda trečiam turui. Užduotis paprasta, laimi trečią turą – tampi Lietuvos paplūdimio regbio čempionu. „Baltrex-Dubleriai“ po truputį busdami iš žiemos miego taip pat subūrė pajudėti norinčius regbininkus ir kaunasi čempionate. Tiesa – tikslai ir siekiai šiek tiek kitokie nei pagrindinės komandos.

Skaityti daugiau
Meniu