„Baltrex“ puošmena – merginų regbio komanda

„Baltrex“ puošmena – merginų regbio komanda

Kaip ankstyvą pavasarį pirmosios gėlės nedrąsiai pradeda skleisti pirmuosius žiedus, taip pirmuosius žingsnius regbio pasaulyje žengia „Baltrex“ regbio klubo puošmena ir pasididžiavimu tapsianti pavasarinių žiedų puokštė – merginų regbio komanda.

Apie naujai susibūrusią merginų regbio komandą pasikalbėjome su jos treneriu Vytaru Bloškiu.

Kaip ši komanda susibūrė ir kiek laiko merginos jau sportuoja?

Nebuvo minties, kad dabar imsime ir subursime naują komandą, tai tiesiog gavosi natūraliai. Kelios merginos prisijungė prie mūsų klubo ir sportavo kartu su mano treniruojama vaikinų komanda. Jaunesniame amžiuje vaikinai ir merginos gali rungtyniauti kartu, tačiau augant – tenka imtis kitų sprendimų. Praėjusiais metais trys merginos, atstovaudamos vaikinų komandai, tapo jaunių amžiaus grupės čempionėmis. Dar penkios, sužinojusios apie naują draugių veiklą, prisijungė palaipsniui. Apibendrinant galima sakyti, kad klube apie penkis mėnesius jau sportuoja aštuonios 15-17 metų merginos. Kadangi moterų pirmenybėse aikštėje žaidžia septynios sportininkės, mes jau kaip ir galime formuoti atskirą komandą.

Kas paskatino merginas pasirinkti šią sporto šaką?

Zoknių mikrorajone gyvenančio jaunimo tarpe regbis labai populiarus. Nemažai vaikinų atstovauja ir mūsų komandoms. Laisvalaikiu jie kiemuose ne krepšinį ar futbolą žaidžia, o mieliau renkasi regbį. Tad pirmiausia merginos su šia sporto šaka susipažino sportiškai leisdamos laisvalaikį, o tik po to panoro išbandyti rimčiau ir prisijungė prie mūsų klubo. Kieme dažniausiai jie žaidžia nekontaktinį Touch regbį. Tai tampa kaip papildomos treniruotės. Ilgiau regbį lankantys vaikinai padeda merginoms išmokti apgaulingų judesių ar kamuolio metimo technikos, visi esame suinteresuoti, kad naujoji mūsų komanda tobulėtų.

Treniruojate ir vaikinų ir merginų komandas, ar taikote skirtingus metodus?

Šiai dienai dar nebandau atskirti, kad čia merginos, čia vaikinai, visi dirbame drauge. Jei gerai atlieka – giriu, jei kažkas nesiseka, mokomės toliau. Kartais tenka ir griežčiau pasikalbėti. Mūsų tikslas – pirmiausia supažindinti su visais techniniais dalykais, kaip žaidžiamas regbis, o po to pereisime prie standartinių padėčių, grumtynių.

Merginų komandoje jau turėjome pirmą ir manau paskutinį nesusipratimą. Ilgiau lankančiai merginai kliuvo šiek tiek griežtesnės kritikos, o trumpiau žaidžianti už gerai atliktą veiksmą buvo pagirta. Merginos jautriau sureaguoja, greičiau įsižeidžia. Teko bendrai aptarti susiklosčiusią situaciją, viską išsiaiškinome ir tikiuosi, kad ši drama įvyko pirmą ir paskutinį kartą.

Kokiuose turnyruose, čempionatuose šį komanda planuoja dalyvauti?

Lietuvoje moterų regbis nėra labai populiarus, tad ir komandų nėra daug. Kiek žinau kitas Šiaulių klubas taip pat formuoja moterų komanda, dar viena yra Vilniuje. Čempionatai vykdomi bendrai su Latvijos komandomis. Gal ateis diena, kai galėsime ir vien Lietuvos komandų pirmenybėse dalyvauti.

Mūsų merginos jau buvo išvykusios į Kauną, kur dalyvavo Lietuvos regbio moterų ir U-18 rinktinių atrankos stovykloje. Buvo puiki proga ir pačioms parodyti ko moka ir į kitų komandų žaidėjas pasižiūrėti. Mūsų komandos atstovės pagal amžių ir savo lygį labiau tiktų U-18 rinktinei, tačiau dar jokių rezultatų negavome ir nežinome ar kuri nors žaidėja pateko į rinktinę.

Taip pat skaitykite

REGBIO RUNGTYNIŲ APŽVALGOS IR PRANEŠIMAI

Ant smėlio visi lygūs – paplūdimio regbio čempionai paaiškės po paskutinio turo

Lietuvos paplūdimio regbio čempionato antrą turą laimėjus „Baltrex-Šiauliai“ komandai, bendroje įskaitoje tai leido jiems pakilti į antrą vietą. Pirmame ture „Baltrex“ regbininkai buvo treti. Nuo pirmaujančios komandos atsilikdami vos dviem taškais, visas viltis pakovoti dėl čempionų vardo „Baltrex-Šiauliai“ komanda atideda trečiam turui. Užduotis paprasta, laimi trečią turą – tampi Lietuvos paplūdimio regbio čempionu. „Baltrex-Dubleriai“ po truputį busdami iš žiemos miego taip pat subūrė pajudėti norinčius regbininkus ir kaunasi čempionate. Tiesa – tikslai ir siekiai šiek tiek kitokie nei pagrindinės komandos.

Skaityti daugiau
Meniu