„Baltrex-Šiauliai“ tampa pusiau profesionaliu klubu

2022 metų Baltijos Top lygos sezonui besiruošiantis „Baltrex-Šiauliai“ regbio klubas pristato ambicingas idėjas ir kelia sau tik pačius aukščiausius tikslus. Iki šiol regbis Lietuvoje buvo mėgėjų sporto šaka, o šį Top lygos sezoną „Baltrex-Šiauliai“ pasitinka jau turėdama pusiau profesionalios komandos statusą. „Baltrex“  vadovai tikisi, kad finansinė žaidėjų skatinimo sistema padės klubui dar labiau augti ne tik šalies mastu, tačiau ir tarptautiniu lygiu. Šiemet visose amžiaus grupėse, nuo vaikų iki jaunimo, „Baltrex“ komandos tapo čempionėmis arba prizininkėmis. Merginų komanda pasiekė istorinę pirmą pergalę, vyrai triumfavo regbio-7 čempionate ir Šiauliai 7‘s turnyre. Liko svarbiausias žingsnis – apginti Top lygos čempionų titulą.

„Pagaliau pasiekėme pusiau profesionalų lygį ir Top lygos sezono metu pradėsime skatinti žaidėjus finansiškai. Tikimės, kad tai padės pritraukti dar daugiau jaunimo, siekti kokybiškesnių treniruočių, tuo pačiu lauksime dar didesnės žaidėjų atsakomybės tiek treniruotėse, tiek varžybose. Daugelis mūsų žaidėjų jau ilgą laiką sportuoja kaip profesionalai ir savo fizine forma lenkia net kitų sporto šakų atstovus. Šiuo metu turime net keturiasdešimt kandidatų, galinčių rungtyniauti pirmoje komandoje“, – klubo pasiekimus vardino „Baltrex-Šiauliai“ direktorius Edmundas Ščavinskas.

Direktoriui antrino ir klubo prezidentas Alvydas Stulpinas: „Mes jau daug metų apie tai kalbėjome, planavome, o dabar pagaliau ledai pajudėjo. Nuėjome ilgą kelią, kol pagaliau galime teigti drąsiai – mes tapome pusiau profesionaliu klubu. Tikimės, kad šis mūsų žingsnis paskatins žaidėjus į regbį pasižiūrėti su dar didesne atsakomybe. Atsiranda galimybė turėti regbininko profesiją ir žaidžiant užsidirbti duonai. Tai – esminis lūžis Lietuvos regbio istorijoje“.

„Baltrex-Šiauliai“ klubas po praėjusio sezono išlaikė komandos branduolį ir pasipildė jaunais perspektyviais sportininkais, kurie užaugo klubo sistemoje. Komandos pristatymo metu treneriai Vytaras Bloškys ir Žygimantas Radžius įteikė žaidėjams marškinėlius.

„Visos komandos ieško pastiprinimo, kai kurios tariasi su legionieriais, o mes išliksime bene vieninteliu klubu, kuris stiprinasi išskirtinai savo klubo žaidėjais. Jaunimas, užaugęs mūsų sistemoje, prisijungia prie pagrindinės komandos ir toliau tęsia karjerą jau aukštesniame lygyje. Manome, kad jaunimas šiemet gaus daugiau žaidimo laiko, kadangi visai nesenai atstovavo savo amžiaus rinktinėse ir yra labai geros žaidybinės formos“, – komandos naujokus gyrė treneris Žygimantas Radžius.

Pirmos Top lygos rungtynės – jau šį šeštadienį 14.00 val. Šiaulių regbio akademijos stadione (Gardino g. 14). Pirmieji čempionų varžovai naujame sezone – Vilniaus „Geležinio vilko“ regbininkai. Artėjant šiam mačui, komandos treneris V. Bloškys įsitikinęs: nors pasirengimas sezonui buvo šiek tiek komplikuotas, mačui komanda bus pasiruošusi.

„Didelė dalis komandos žaidėjų atidavė visą vasarą Lietuvos regbio-7 rinktinei, tad šiuo metu pastebime  nuovargio ženklų. Kita pusė komandos turėjo šiek tiek mažiau treniruočių. Tad normalus treniruočių procesas dar tik įsibėgėja, o laikas spaudžia. Vieniems reikia pasitaupyt, kitiems – pasispausti. Kol Top lygoje ateis lemiamų kovų metas, praeis pora mėnesių, tikimės, kad iki to laiko su kiekvienomis rungtynėmis atrodysime vis geriau“, – pasakojo treneris V. Bloškys.

Komandai ruoštis svarbiausioms sezono kovoms lengviau, kai regbiu gyvena ir pagrindiniai klubo rėmėjai. Jau antrą sezoną generaliniu „Baltrex-Šiauliai“ rėmėju išlieka  „Gubernijos“ darykloje Šiauliuose verdamas „Gubernijos Extra Nealkoholinis“ alus.

„Mūsų draugystė vis stiprėja, matome teigiamus pokyčius komandos valdyme, vis geriau pažįstame vieni kitus, lankomės varžybose ir regbis mums taip pat tampa gyvenimo būdu. Istoriškai susiformavę, kad „Gubernija“ remia daug sporto šakų, ne išimtis –  ir regbis. Palaikome savo miesto komandas ir sportininkus. Nors aš pati – regbio naujokė, man vis labiau patinka ši sporto šaka, lankomės rungtynėse visa šeima. Džiaugiamės galėdami prisidėti, kad regbis taptų dar populiaresnis Lietuvos mastu“, – pasakojo AB „MV Group production“ Biuro personalo vadybininkė Vaida Klovienė.

Praėjusiais metais Top lygoje kovojo aštuoni klubai, suskirstyti į dvi grupes. Šiemet komandų kiekis išliks toks pat, tik pakeistas čempionato formatas – bus žaidžiamas vienas ratas, tad visiems teks sužaisti po septynias rungtynes. Tuomet pirmi keturi klubai susigrums pusfinaliuose ir superfinale. Top lygos nugalėtojai turėtų paaiškėti spalio mėnesį.

Taip pat skaitykite

REGBIO RUNGTYNIŲ APŽVALGOS IR PRANEŠIMAI

Ant smėlio visi lygūs – paplūdimio regbio čempionai paaiškės po paskutinio turo

Lietuvos paplūdimio regbio čempionato antrą turą laimėjus „Baltrex-Šiauliai“ komandai, bendroje įskaitoje tai leido jiems pakilti į antrą vietą. Pirmame ture „Baltrex“ regbininkai buvo treti. Nuo pirmaujančios komandos atsilikdami vos dviem taškais, visas viltis pakovoti dėl čempionų vardo „Baltrex-Šiauliai“ komanda atideda trečiam turui. Užduotis paprasta, laimi trečią turą – tampi Lietuvos paplūdimio regbio čempionu. „Baltrex-Dubleriai“ po truputį busdami iš žiemos miego taip pat subūrė pajudėti norinčius regbininkus ir kaunasi čempionate. Tiesa – tikslai ir siekiai šiek tiek kitokie nei pagrindinės komandos.

Skaityti daugiau
Meniu