Kasdien tobulėjančios „Baltrex“ merginos ruošiasi ateities pergalėms

Kasdien tobulėjančios „Baltrex“ merginos ruošiasi ateities pergalėms

Prieš kelias dienas pasibaigė Lietuvos moterų ir merginų iki 18 metų regbio-7 čempionatas, kuriame su dar trimis Lietuvos komandomis kovojo ir jaunos bei energingos „Baltrex“ merginos. Trenerio Vytaro Bloškio vadovaujama ir būrio bendraamžių palaikoma komanda debiutiniame sezone pergalės skonio dar nepajuto, tačiau kiekviename mače merginos aikštėje jaučiasi vis tvirčiau ir drąsiau.

Čempionate dalyvavo keturios moterų komandos: dvi iš Šiaulių, po vieną iš Vilniaus ir Kauno. Čempionato įskaita buvo vykdoma moterų ir U-18 amžiaus grupėje, kadangi dvi komandos sudarytos iš labiau patyrusių žaidėjų, o dvi – jaunos, dar tik pradedančios kelią moterų regbyje.

„Noriu labai padėkoti regbio federacijai, kad šiemet buvo surengti net trys moterų čempionato turai. Mums tai buvo itin didelė patirtis. Galima teigti, kad vienos rungtynės atstoja dešimt treniruočių. Nors ir nepavyko laimėti, tačiau jau pelnėme pirmuosius taškus, buvome netoli pergalės prieš labiau patyrusias varžoves. Dirbame, planuojame, gal kitais metais jau pavyks palypėti vienu laipteliu aukštyn“, – pasibaigusį sezoną teigiamai įvertino treneris Vytaras.

Treneriui pritarė ir „Baltrex“ merginų komandos kapitonė Gerda Andriejaitytė.

„Mes pasirodėm tikrai neblogai. Mūsų komandoje 5 – 6 merginos lankome regbio treniruotes apie metus laiko, kelios sportuoja apie 3 – 4 mėnesius. Turime ir tokių, kurios prisijungė vos prieš kelias savaites. Pažangą rodėm su kiekvienu turu. Kas kartą vis gerėjo žaidimas, vis ilgiau galėjome atsilaikyti prieš varžoves. Tikime, kad darbas treniruotėse nenueis veltui ir mūsų lygis vis augs ir jau po metų galėsime kovoti dėl pirmų pergalių“, – pasakojo G. Andriejaitytė

Treneris V. Bloškys pasakoja, kad darbą pradėjo vos su keliomis merginomis, o dabar į treniruotes jų susirenka dvigubai daugiau.

„Labai didelis mūsų komandos pasiekimas – vis didėjančios gretos. Jei pradėjome dirbti su keliomis merginomis, tai dabar jų susirenka net keturiolika. Jau beveik galime komplektuoti ir didžiojo regbio komandą. Daugelyje rungtynių merginos eina į aikštę kovingai nusiteikusios, grumiasi dėl kiekvieno metro, o kartais atrodo iš anksto nuleidžia rankas. Tačiau jos drąsios, nebijo darbo, todėl su patirtimi tikiuosi rankų niekada nenuleisime iki paskutinio teisėjo švilpuko“, – pasakojo V.Bloškys.

Gerda šiuo metu mokosi Šiaulių sporto gimnazijoje, ten lanko ir regbio treniruotes. Paklausta, kaip susidomėjo regbiu ir kas paskatino ja pasirinkti būtent šią sporto šaką, „Baltrex“ komandos kapitonė nedvejodama atskleidė, kaip pamilo šią sporto šaką.

„Daug mūsų draugų žaidžia regbį, ateidavome jų palaikyti stadione. Stebėjome jaunimo, vyrų rungtynes, domėjomės taisyklėm. Panorom pačios išbandyti, o ne tik tribūnose sėdėti. Taip regbis mus užvaldė. Pradžioje atėjome šešios draugės, o paskui kitų vaikinų merginos irgi panoro pamėginti, taip mūsų gretos vis didėja. Mane šis sportas žavi tuo, kad jame susijungia elementai iš įvairių sporto šakų: čia turi bėgti, spirti, mesti, grumtis. Kiekvieną treniruotę gali daryti vis kitokius pratimus. Dėl to regbis negali pabosti“, – susižavėjimo regbio sporto šaka neslėpė G. Andriejaitytė.

Mergina pasakoja, kad pradžioje artimieji šiek tiek skeptiškai žiūrėjo į jos pasirinktą sporto šaką, tačiau dabar ji savo gyvenimo be regbio nebeįsivaizduoja.

„Visi žinom, kad regbis nėra pats moteriškiausias sportas. Todėl iš pradžių artimieji nebuvo labai susižavėję mano ir kitų merginų sprendimu. Tačiau kai pamatė, kaip mes entuziastingai einame į treniruotes, kaip trokštame žaisti – susitaikė su šia mintimi ir jau dabar labai mus palaiko. Sporto gimnazijoje kol kas mokomės ir sportuojame dvi regbistės, tačiau tikiuosi, kad nuo ateinančių metų dar kelios merginos prie mūsų prisijungs. Dabar čempionatas baigėsi, tačiau dar laukia rungtynės su Lietuvos rinktine, todėl neplanuojame sustoti“, – pokalbį baigė komandos kapitonė G. Andriejaitytė.

Taip pat skaitykite

REGBIO RUNGTYNIŲ APŽVALGOS IR PRANEŠIMAI

Ant smėlio visi lygūs – paplūdimio regbio čempionai paaiškės po paskutinio turo

Lietuvos paplūdimio regbio čempionato antrą turą laimėjus „Baltrex-Šiauliai“ komandai, bendroje įskaitoje tai leido jiems pakilti į antrą vietą. Pirmame ture „Baltrex“ regbininkai buvo treti. Nuo pirmaujančios komandos atsilikdami vos dviem taškais, visas viltis pakovoti dėl čempionų vardo „Baltrex-Šiauliai“ komanda atideda trečiam turui. Užduotis paprasta, laimi trečią turą – tampi Lietuvos paplūdimio regbio čempionu. „Baltrex-Dubleriai“ po truputį busdami iš žiemos miego taip pat subūrė pajudėti norinčius regbininkus ir kaunasi čempionate. Tiesa – tikslai ir siekiai šiek tiek kitokie nei pagrindinės komandos.

Skaityti daugiau
Meniu