Pakloję tvirtus pamatus galime kelti sau rimtus iššūkius

Artėjant svarbiausiam regbio sezono etapui Lietuvoje – Baltijos Top lygos startui, aukščiausius tikslus šiam sezonui keliantys čempionai, „Baltrex-Šiauliai“ regbininkai, istorijos metraščiuose įsirašė kaip pirmasis pusiau profesionalus klubas Lietuvoje. Apie teigiamus klubo pokyčius ir netrukus prasidėsiantį sezoną pasikalbėjome su „Baltrex-Šiauliai“ prezidentu Alvydu Stulpinu.

Prieš kelias dienas nuskambėjo naujiena, kad klubas tampa pusiau profesionalus. Sakykite, ar sudėtinga buvo žengti tą lemiamą žingsnį pereinant iš mėgėjų į pusiau profesionalų lygį?

Mes jau daug metų apie tai kalbėjome, planavome ir pagaliau priėjome ribą, kai supratome, kad kito kelio neturime. Visas pasaulis eina šiuo keliu, tuo pačiu keliu patraukėme ir mes. Kad pasiektume lygį, kuriame dabar esame – nuėjome labai ilgą kelią, todėl pradėdami šį procesą didžiuojamės ir džiaugiamės. Esu įsitikinęs, kad finansinė žaidėjų skatinimo sistema paskatins žaidėjus į regbio sporto šaką pasižiūrėti kaip į galimybę iš jos pragyventi. Pralaužėme ledus, tai esminis lūžis Lietuvos regbio istorijoje.

Kaip žinią apie tapimą pusiau profesionaliu klubu priėmė žaidėjai ir rėmėjai? Ne paslaptis, kad rėmėjų taip pat lauks didesnė atsakomybė?

Šis mūsų žingsnis – visiems labai džiaugsminga žinia. Visi, kurie finansiškai prisidedame prie klubo gyvavimo, suprantame savo atsakomybes. Tai didelis žingsnis pirmyn, kurį žengiame visi kartu vieningai. Tuo pačiu tikime, kad žaidėjai įvertindami mūsų žingsnius, dės dar daugiau pastangų ruošdamiesi varžyboms, kiekvienas asmeniškai išsikels aukščiausius tikslus, pakels kartelę į aukštesnį lygį. Tik tobulėjant, keliant savo meistriškumą eisime pirmyn, o iš to naudos turės tiek patys žaidėjai, tiek ir visa mūsų organizacija.

Klubas garsėjo savo unikalumu, kad pagrindinę komandą papildo ir naujų jėgų įneša tik savo organizacijoje išugdyti talentai. Ar šiais metais ši tradicija išliko?

Viena iš pagrindinių klubo „Baltrex-Šiauliai“ vertybių – šeima. Todėl matydamas visą šį „Baltrex“ šeimos augimo procesą iš vidaus jau daugelį metų, galiu drąsiai teigti, kad mūsų priimti sprendimai pasiteisino. Buvo padėti stiprūs pamatai, o tuomet jau galėjome kelti sau ambicingus tikslus, statyti rimtesnius iššūkius. Visi mūsų klubo treneriai, žadėjai – išaugę „Baltrex“ organizacijoje, jie ištikimi, atsidavę klubui. Viskas prasideda nuo idėjos, planavimo ir nesvarbu kiek tai užtruks – įgyvendinimo. Visa tai, apie ką kažkada svajojome, dabar tampa realybe.

Kokius tikslus klubas turi išsikėlęs šiam Top lygos sezonui?

Be abejonės, keliami tik patys aukščiausi tikslai – apginti titulus kuriuos iškovojome praėjusiais metais. Čia mūsų prioritetas. Tačiau jau dabar turime planų, kurie liečia ne tik reprezentacinę vyrų komandą. Bendrąja prasme, „Baltrex-Šiauliai“ tampa visos šeimos klubu – nuo pačių mažiausių pirmus žingsnius žengiančių vaikų, merginų, kurios pasiekė pirmą pergalę čempionate, iki vyresnių, kurie stengiasi, tobulėja ir vieną dieną tikisi pakliūti į pirmą komandą. Tokiu būdu klubas kasdien stiprėja, visi dirbame surėmę pečius, tiek administracija, tiek rėmėjai, treneriai ir žaidėjai. Noriu visiems palinkėti puikaus Top lygos sezono.

Taip pat skaitykite

REGBIO RUNGTYNIŲ APŽVALGOS IR PRANEŠIMAI

Ant smėlio visi lygūs – paplūdimio regbio čempionai paaiškės po paskutinio turo

Lietuvos paplūdimio regbio čempionato antrą turą laimėjus „Baltrex-Šiauliai“ komandai, bendroje įskaitoje tai leido jiems pakilti į antrą vietą. Pirmame ture „Baltrex“ regbininkai buvo treti. Nuo pirmaujančios komandos atsilikdami vos dviem taškais, visas viltis pakovoti dėl čempionų vardo „Baltrex-Šiauliai“ komanda atideda trečiam turui. Užduotis paprasta, laimi trečią turą – tampi Lietuvos paplūdimio regbio čempionu. „Baltrex-Dubleriai“ po truputį busdami iš žiemos miego taip pat subūrė pajudėti norinčius regbininkus ir kaunasi čempionate. Tiesa – tikslai ir siekiai šiek tiek kitokie nei pagrindinės komandos.

Skaityti daugiau
Meniu