Pergalė pusfinalyje, žaidėjo netektis ir artėjantis lemiamas mūšis

Pergalė pusfinalyje, žaidėjo netektis ir artėjantis lemiamas mūšis

Baltijos regbio Top lygoje atėjo lemiamų kovų metas. Pusfinaliuose keturios komandos mėgina išsikovoti kelią į finalą. Po pirmą žingsnį jau žengė Šiaulių „BaltRex-Šiauliai“ ir Kauno „Ąžuolo“ komandos, kurios pirmose pusfinalio rungtynėse šventė pergales. Kauniečiai nugalėjo Latvijos „Livonia“ komandą, o kitame pusfinalyje susikovė dvi Šiaulių miesto komandos – „BaltRex-Šiauliai“ ir „Vairas-Kalvis-Jupoja“. Pergalę po itin atkaklios ir permainingos kovos 37 : 16 šventė „BaltRex-Šiauliai“ regbininkai. Tačiau kaip minėjome, tai tebuvo pirmas žingsnis finalo link. Antrasis „Pietinia derbio“ raundas – jau šį sekmadienį, rugsėjo 19 dieną 14.00 val. Šiaulių regbio akademijos stadione (Gardino g. 14).

Pirmas pusfinalio mačas buvo ypač atkaklus. Pirmoje rungtynių pusėje persvarą įgijusiems „BaltRex-Šiauliai“ regbininkams antrojo kėlinio pradžioje jos nepavyko išsaugoti ir „vairiečiai“ sumažino atsilikimą iki dviejų taškų 18 : 16.

„Kai antro kėlinio pradžioje Martynas gavo geltoną kortelę, komanda šiek tiek išsimušė iš ritmo. Praradome vieną iš lyderių ir tuo pasinaudoję varžovai priartėjo. Mums pasisekė, kad varžovų „spardytojų“ taikikliai buvo nusimušę, o tai galėjo mums baigtis ir blogiau. Tačiau Martynui sugrįžus po nuobaudos, man išėjus į aikštę viskas stojo į savo vietas. Pradėjome atakuoti, žaisti savo žaidimą“, – situaciją komentavo komandos treneris Žygimantas Radžius.

Žygimantui antrino ir treneris Vytaras Bloškys – „Antro kėlinio pradžioje patekome į situaciją, kai mums pritrūko patirties aikštėje. Tai pasijautė standartinėse situacijose, kad ir metant kamuolį iš užribio ar neatstovint grumtynėse. Padarėme korekcijas ir sugrįžome prie savo žaidimo“.

Didžiulės įtakos mačo baigčiai turėjo nemalonus incidentas įpusėjus antram kėliniui. „Vairo“ žaidėjas Justas Urbonas tyčiniu veiksmu traumavo Matą Miežį. Pastarasis buvo praradęs sąmonę, o aikštę paliko greitosios pagalbos automobilyje. Po šio epizodo, sportinio pykčio ir emocijų pliūpsniu pasinaudoję „BaltRex“ žaidėjai pelnė tris žeminimus ir prieš antrą pusfinalio mačą susikrovė solidžią 21 taško persvarą.

Antrasis „Pietinia derbio“ mačas jau šį sekmadienį. „BaltRex“ treneriai vieningai tvirtina, kad ruošia komandą nuožmiai kovai siekiant tik pergalės.

„Be abejonės mūsų tikslas yra laimėti ir antrąsias rungtynes. Mums psichologiškai šiek tiek lengviau, kai turime persvarą, tačiau negalime to akcentuoti, kadangi tada žaisime bandydami išsaugoti pranašumą“, – teigė Vytaras.

„Mes nelabai žiūrime į tą įgytą persvarą. Eisime kovoti ir sieksime laimėti. Laukia sunkios rungtynės, mes ruošiamės, jie taip pat mums ruošia staigmenų. Stengsimės, kad po rungtynių nereikėtų skaičiuoti papildomų rodiklių, siekiant išsiaiškinti kas pateks į finalą“, – planus dėstė Žygimantas.

Geriausiu pirmo pusfinalio žaidėju „BaltRex-Šiauliai“ komandoje išrinktas Martynas Lianzbergas. Pakalbintas apie pasirodymą pirmame mače ir pasiruošimą antroms rungtynėms – žaidėjas nedaugžodžiauja. Jis labiau linkęs veiksmais aikštėje įrodyti savo vertę ir naudą komandai.

„Geriausio žaidėjo prizas tai nėra mano pasiekimas, tai visos komandos nuopelnas. Aš gal ir nebuvau vertas juo tapti, kadangi gavau kortelę. Po kelių baudos minučių sėdint šalia aikštės apėmė vidinis pyktis, kad nepavyko išsaugoti persvaros, todėl sugrįžus į aikštę su dviguba energija pradėjome judėti pergalės link. Prisidėjo ir Mato trauma, kuri mums buvo lyg spyris į užpakalį, emocijų pliūpsnis, kuris padėjo susikrauti persvarą. Tačiau prieš antrą mačą mes eisime į aikštę lyg būtų 0:0. Dirbame ties standartais, šlifuojame derinius. Būsime pasiruošė antrai kovai“, – mintimis dalinosi Martynas Lianzbergas.

 

 

 

Trenerių štabas jau dėlioja pagrindinius akcentus bei sudėtį antrai pusfinalio kovai. Itin apmaudu, kad komandai negalės padėti pirmame mače varžovo specialiai traumuotas Matas Miežys.

„Visas branduolys išsilaikė, nepatyrė traumų ir bus pasiruošę kovai. Labai apmaudu netekti Mato, kuriam lūžo nosis, sutrenkta galva. Atliekame tyrimus, konsultuojamės su medikais. Nekankinsim žmogaus, nerizikuosime jo sveikata leisdami į aikštę antrame pusfinalyje. Tikimės, kad gal iki finalų atsistatys ir pilna jėga galės padėti komandai“, – teigė Ž.Radžius.

Taip pat skaitykite

REGBIO RUNGTYNIŲ APŽVALGOS IR PRANEŠIMAI

Ant smėlio visi lygūs – paplūdimio regbio čempionai paaiškės po paskutinio turo

Lietuvos paplūdimio regbio čempionato antrą turą laimėjus „Baltrex-Šiauliai“ komandai, bendroje įskaitoje tai leido jiems pakilti į antrą vietą. Pirmame ture „Baltrex“ regbininkai buvo treti. Nuo pirmaujančios komandos atsilikdami vos dviem taškais, visas viltis pakovoti dėl čempionų vardo „Baltrex-Šiauliai“ komanda atideda trečiam turui. Užduotis paprasta, laimi trečią turą – tampi Lietuvos paplūdimio regbio čempionu. „Baltrex-Dubleriai“ po truputį busdami iš žiemos miego taip pat subūrė pajudėti norinčius regbininkus ir kaunasi čempionate. Tiesa – tikslai ir siekiai šiek tiek kitokie nei pagrindinės komandos.

Skaityti daugiau
Meniu